zamknij

Wiadomości

Radni będą dyskutować o sytuacji PKM

2019-02-08, Autor: ap

11 lutego  odbędzie się sesja nadzwyczajna rady miasta. Głównym tematem obrad będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, a konkretniej jego likwidacja.

Jakiś czas temu informowaliśmy o trudnej  sytuacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju, którym zarządza Międzygminny Związek Komunikacyjny >>> MZK likwiduje PKM. Gminy nie chcą dopłacać<<<.

Reklama

 

Sprawą zainteresowali się także jastrzębscy politycy. Piotr Szereda, przewodniczący rady miasta na wniosek radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości zwołał sesję nadzwyczajną. Odbędzie się ona w najbliższy poniedziałek.

Jak informuje radny PiS Szymon Klimczak, głównym tematem sesji będzie sytuacja w PKM.

Na obrady zaproszeni zostali m.in.: władze MZK, przedstawiciele PKM oraz związki zawodowe działające w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej.

Po dyskusji radni przyjmą wnioski. Jakie one będą? Będziemy Was informować.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~maziizam 2019-02-08 10:50:22

  Zastanawiam się skąd taka droga cena wozokilometra w PK Racibórz coś kole 2 zł a w MZK 5 zł czyżby przerost biurokracji w MZK i w PKM oraz nadmiar ludzi zatrudniony z namaszczenia, a nie z kwalifikacji itd?

  Dlaczego brakuje dostosowania autobusów do pracowników kopalń w systemach 4 zmianowym oraz szczególnie od wiosny do jesieni dodatkowy kurs o okolo 1 w nocy z temperatury. Brak chociaż autobusu na jedną zmianę dyskwalifikuje transport szczególnie bilet miesięczny itd. Pozbywacie się w ten sposób dużej ilości klientów.

  Dlaczego w końcu linie autobusowe MZK 107 i 108 nie są połączone przez ul. Szotkowicką i ul. Ranoszka dodając przystanek obok np byłego przystanka kolejowego w Szczotkowicach czy w Gołkowicach na skrzyżowaniu. Dałoby to znowu większy potok pasażerów, a autobusy nie stałyby na pętlach itd. Oczywiście dogadać się z Gminą Godów - powiatem Wodzisławskim o sfinansowanie przystanka i jego obsługę itd.

  10 1
 • ~czytelniczka 2019-02-08 13:06:03

  Nagle się tak martwią?

  5 1
 • ~seboc 2019-02-08 13:18:16

  Oni sie nie martwia, oni temat komunikacji oublicznej maja w d... od lat.
  Ale ludzie gadaja i trzeba zrobic pozory aktywnosci.

  Na obecna sytuacje skladaja sie lata bezmyslnych decyzji i zaniechan.

  9 1
 • ~maziizam 2019-02-09 00:54:18

  A tu o kolei pasażerskiej w Jastrzębiu tek.cba.pl/2019-01-31_tek-wsw.pdf

  8 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem w Jastrzębiu powinien powstać nowy ośrodek trenignowy i stadion?
Oddanych głosów: 1191