zamknij

Wiadomości

Radni nie udzielili absolutorium prezydent Annie Hetman

2017-05-25, Autor: pww

Dzisiaj jastrzębscy radni głosowali udzielenie absolutorium prezydentowi miasta. Większość radnych zagłosowała przeciw. Co to oznacza?

Reklama

Za udzieleniem absolutorium zagłosowało 11 radnych, przeciw 10, a 2 wstrzymało się od głosu. Radni nie przyjęli uchwały o udzielenie absolutorium, bo zabrakło bezwzględnej większości. 

Co to oznacza w praktyce?

Nie udzielenie absolutorium nie będzie skutkowało żadnymi konsekwencjami. Aby wszcząć procedurę odwołania prezydenta, radni bezwzględną większością głosów musieliby podjąć kolejną uchwałę o nieudzieleniu absolutorium. A następnie musieliby podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum wśród mieszkańców. Referendum musiałoby się odbyć nie później niż na dziewięć miesięcy przed wyborami.

O zarzutach stawianych przez opozycję prezydent czytajcie jutro. 

 

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~czarli_cykor 2017-05-25
  18:32:59

  9 1

  Początek końca prezydentki

 • ~Tadeusz Maron 2017-05-25
  20:35:19

  3 0

  Całe to głosowanie ma takie znaczenie jak głosowania o wotum nieufności dla ministrów w sejmie. Nic nie zmieniają. W tej radzie miasta nie uda się przyjąć uchwały o nieudzielenie absolutorium. Rachunek wystawią wyborcy w przyszłym roku.

 • ~joseph 2017-05-25
  21:22:34

  4 0

  A gdyby tak jednak im się udało zorganizować referendum to dopiero byłyby jaja jak berety

 • ~szela 2017-05-26
  09:08:03

  6 0

  Ja sobie myślę, że organizacja referendum rok przed wyborami jest bez sensu. Po pierwsze zanim by to zorganizowali, miną ze dwa miesiące. bo trzeba wybrać komisje wyborczce, przygotować lokale, jest też przewidziana kampania referendalna. Poza tym, żeby referendfum było ważne, to musi iść do urn co najmniej 30 proc. uprawnionych do głosowania. To bardzo ciężkie. Prezydentka ustala termin referendum, więc może tak kombinować, by jak najmniej ludzi poszło. A poza tym nawet jeśli referendum będzie ważne, to nie jest przesądzone, że ludzie opowiedzą się za odwołaniem. A NAJWAŻNIEJSZE - REFERENDUM KOSZUJE KILKASET TYS. ZŁ. nA PEWNO MIASTU POTRZEBNY TAKI WYDATEK ROK PRZED WYBORAMI?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.