Remis beniaminków w meczu GKS-u Jastrzębie

W spotkaniu 12. Kolejki Fortuny 1 Ligi GKS Jastrzębie bezbramkowo zremisował z Wartą Poznań.

Spotkanie z pewnością nie było wielkim widowiskiem, chociaż mogło rozpocząć się fantastycznie dla GKS-u. W 3. minucie po płaskim dośrodkowaniu Krzysztofa Gancarczyka piłka trafiła do niepilnowanego Kamila Adamka, który z trzech metrów, będąc kompletnie niepilnowanym, źle trafił w futbolówkę.

Dziesięć minut później napastnik ponownie dobrze odnalazł się w polu karnym Warty, jednak miał dość trudną pozycję i wychodzący z bramki Adrian Lis zatrzymał uderzenie. Goście zagrozili Grzegorzowi Drazikowi dopiero w 29. minucie. Z dystansu uderzał Adrian Cierpka, lecz na tyle słabo, że Drazik nie miał najmniejszych problemów.

W 39. minucie mogło być 1:0 dla Warty. Fatalnie zachował się Pacholski i sam na sam z Drazikiem wyszedł Kiełb, jednak bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać. Chwilę później nad bramką główkował Wojciech Onsorge i na tym emocje w tej części gry w zasadzie się zakończyli.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch kolejnych dobrych interwencji Drazika. Najpierw po strzale głową zawodnika gości golkiper przeniósł piłkę nad bramką, a po chwili dobrze interweniował na linii po uderzeniu Roberta Janickiego. Kolejne minuty upłynęły pod względem walki w środku pola, a pod bramkami nie działo się zbyt wiele. GKS Jastrzębie grał zbyt niedokładnie i bez pomysłu na sforsowanie defensywy przyjezdnych, a ci z kolei nastawili się na kontry, z których nie było większego zagrożenia.

W 75. minucie Pacholski naprawił swój błąd z pierwszej połowy, zatrzymując w ostatniej chwili szarżującego na bramkę GKS-u Kiełba. Z wydarzeń pod bramką Lisa warto odnotować jeszcze jedynie uderzenie Adamka nad poprzeczką. Ostatecznie po bezbramkowym remisie GKS dopisuje do swojego konta jeden punkt. Teraz przed drużyną tydzień przerwy i wyjazd do Bytowa na mecz z Bytovią.

29 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 15:00
GKS Jastrzębie - Warta Poznań 0:0

GKS Jastrzębie: Drazik - Weis, Pacholski, Szymura, Gojny, Gancarczyk (56. Ali), Spychała (67. Krakowczyk), Tront, Skórecki, Jadach (k) (70. Szczęch), Adamek.

Warta Poznań: Lis - Kiełb (79. Piceluk), Onsorge, Kieliba (k), Szymusik, Jasiński, Sanocki (39. Biegański), Marciniak, Cierpka, Fadecki (89. Spławski), Janicki.