Remis w meczu GKS-u Jastrzębie ze Stomilem

2022-09-12, Autor: AM, GKS Jastrzębie

Mecz X kolejki 2 ligi pomiędzy GKS-em Jastrzębie, a Stomilem Olsztyn zakończył się remisem 1:1. Gola dla GKS-u zdobył Daniel Stanclik.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando GKS-u Jastrzębie. Już w 10. minucie zespół wyszedł na prowadzenie po tym, jak w polu karnym faulowany był Stanclik i sam poszkodowany zamienił „jedenastkę” na gola. Dziesięć minut później mogło być już 2:0, ale po zgraniu Gołucha w dobrej sytuacji Stanclik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później dwukrotnie uderzaliśmy z dystansu, ale po strzałach Wysińskiego i Alego Mądrzyk, bramkarz gości nie był zmuszony do interwencji. Goście pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 35. minucie, jednak dobrze w bramce spisał się Drazik, broniąc płaskie uderzenie. W końcówce pierwszej połowy olsztynianie zdołali jeszcze umieścić piłkę w bramce, lecz w tej sytuacji faulowany był Drazik i sędzia gola nie uznał. Mimo sporej przewagi w pierwszych 45 minutach i dobrej postawy, na przerwę schodziliśmy z tylko jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa miała zupełnie inny przebieg, niż pierwsza, a stroną zdecydowanie dominującą był Stomil, który co chwilę stwarzał zagrożenie pod naszą bramką. W 52. minucie wprowadzony w przerwie Caetano trafił piłką w spojenie, a siedem minut później w sytuacji sam na sam, w której znalazł się Wójcik, górą był Drazik. W kolejnych minutach Stomil oddał kilka strzałów, lecz wszystkie mijały naszą bramkę. Dopiero w 69. minucie przeprowadziliśmy pierwszą groźną akcję, kiedy to po strzale Kamińskiego i rykoszecie piłka trafiła w boczną siatkę.

Trzy minuty później mieliśmy dużo szczęścia, bo przed naszą bramką bardzo mocno się zakotłowało, lecz piłka ostatecznie nie znalazła drogi do bramki. Ataki przyjezdnych przyniosły skutek w 82. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się Karol Żwir. Do końca meczu pozostawało około 10 minut i to Stomil był bliższy zdobycia zwycięskiego gola. Bardzo dobrą okazję miał w 86. minucie Wójcik, który główkował nad poprzeczką z kilku metrów, a trzy minuty później strzał Shibaty poszybował nad bramką. Ostatecznie do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie i oba zespoły dopisują do swojego konta po jednym punkcie.

9 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
1:0 - Daniel Stanclik 10’ (rzut karny)
1:1 - Karol Żwir 82’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Mateusz Słodowy, Kacper Kawula, Dominik Klimkiewicz (67. Dominik Kulawiak), Przemysław Lech, Kamil Jadach (19. Natan Wysiński), Farida Ali, Dariusz Kamiński, Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk - Lukas Kuban, Hubert Krawczun (46. Maciej Spychała), Piotr Kurbiel (46. Werick Caetano), Karol Żwir, Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Shun Shibata, Mateusz Maćkowiak, Jakub Tecław, Bartosz Florek (80. Marek Niewiadomski).

Sędzia: Szymon Łężny
Żółte kartki: Gołuch, Kawula, Boruń, Kamiński, Ali, Lech (GKS) oraz Żwir, Shibata, Wójcik, Caetano (Stomil)
Widzów: 916.

Następny mecz GKS Jastrzębie rozegra na własnym stadionie z Zagłębiem II Lubin. Początek spotkania o 14:00

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1