Rozwój pokonany teraz czas na Stalową Wolę

W meczu sparingowym rozegranym w zamian za ligowe spotkanie z Błękitnymi Stargard, GKS Jastrzębie pokonał 3:1 ligowego rywala, Rozwój Katowice.

Od początku spotkania widoczna była bardzo duża przewaga GKS-u, gra toczyła się praktycznie cały czas na połowie Rozwoju. Jako pierwszy bramce Golika zagroził Farid Ali, uderzając z szesnastu metrów, lecz bramkarz Rozwoju zdołał wybić piłkę na róg. Minutę później było już 1:0 dla GKS-u po samobójczym trafieniu Seweryna Gancarczyka. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach mogło być 2:0, lecz Daniel Szczepan nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Pierwszą groźną sytuację katowiczanie stworzyli dopiero w 32. minucie, kiedy to po rzucie rożnym i strzale głową piłka poszybowała niewiele ponad poprzeczką. Chwilę później w polu karnym Rozwoju faulowany był Kacper Czajkowski i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Jadach i pewnym strzałem pokonał Golika. Trzy minuty później Rozwój zdobył kontaktowego gola. Przed polem karnym piłkę stracił Grzegorz DrazikAdam Żak nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce. W końcówce pierwszej połowy Rozwój nieco przycisnął, ale dwukrotnie nie dał się zaskoczyć Drazik.

W drugiej połowie to Rozwój przez pierwszych kilkanaście minut osiągnął sporą przewagę, jednak nie wiązało się to z klarownymi sytuacjami. Groźnie było za to pod bramką Rozwoju. Bliscy podwyższenia prowadzenia byli CanibołSemeniuk. Z kolei w 65. minucie świetną paradą popisał się Bartosz Szelong, wybijając piłkę na róg po strzale głową z kilku metrów. Golkiper GKS-u kilka minut później ponownie uratował swój zespół przed stratą bramki, broniąc uderzenie z linii pola karnego.

Mimo nieznacznej przewagi Rozwoju to podopieczni Jarosława Skrobacza zdołali zdobyć kolejnego gola. W 87. minucie ładnym uderzeniem tuż przy słupku zza pola karnego popisał się Marcin Ruda, ustalając wynik meczu na 3:1.

Rozwój Katowice – GKS 1962 Jastrzębie 1:3 (1:2)
0:1 - Seweryn Gancarczyk (8 min., samobójcza)
0:2 - Kamil Jadach (35 min., rzut karny)
1:2 - Adam Żak (38 min.)
1:3 - Marcin Ruda (87 min.)

Rozwój :Golik (75. Soliński) - Szeliga (Kunka), Gałecki, Gancarczyk (80. Kuliński), Łączek, Kuliński (75. Marchewka), Wróbel (75. Lazar), Kamiński (75. Barwiński), Kowalski, Tabiś (80. Wróbel), Żak.

GKS : Drazik (46. Szelong) - Mazurkiewicz (65. Zajączkowski), Czajkowski (46. Pacholski), Szymura, Kulawiak (83. Kawula), Ali, Tront, Jaroszek (62. Ruda), Gancarczyk (46. Szczęch), Jadach (57. Semeniuk), Szczepan (51. Caniboł).