zamknij

Wiadomości

Ruch Zofiówka: górnicy zapłacą za parkowanie w niedozwolonym miejscu

2017-10-09, Autor: pww

W miniony piątek sześciu kierowców otrzymało mandat, a cztery samochody odholowano. To efekt parkowania samochodów pod znakiem zatrzymywania na kopalnianym parkingu przy ul. Rybnickiej.

Reklama

O zaparkowanych samochodach w niedozwolonym miejscu, a w dodatku przy informacji, że samochód zostanie odholowany na koszt właściciela, odpowiednie służby powiadomili świadkowie.

Po przyjeździe policji na miejsce okazało się, że dwóch kierowców zdążyło przestawić samochody. Ale i tak będą musieli zapłacić mandat w wysokości 100 zł oraz otrzymają 1 punkt karnych.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kierowców samochodów marki: Mazda 3, Volkswagen Polo, Skoda Fabia i Ford Focus. Ich samochody zostały odholowane na parking przy ul. Podhalańskiej. – Trzech kierowców otrzymało mandaty, a właściciel skody będzie musiał tłumaczyć się przed sądem, bo odmówił przyjęcia mandatu – mówi Bogusława Dudek, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Krzysztof Krzysztof 2017-10-11 20:48:56

    "Ruch Zofiówka: górnicy zapłacą za parkowanie w niedozwolonym miejscu" - Teren jest nieprawidłowo i źle oznakowany. Samowola w ustawianiu znaków i malowaniu linii parkingowych , miejsc przejścia dla pieszych, tzw kopert, malowanych zakazów na jezdni przez np.służby ochrony -aby mogli sobie zaparkować auta przed bramą itp . Tak się zastanawiam , dlaczego policja tak bezkrytycznie holuje pojazdy pomimo wadliwego oznakowania. Jakie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowały te samochody że zostały USUNIĘTE ? Czy utrudniały akcję ratowniczą , blokowały przejazd ? Nie mogła przejechać karetka pogotowia czy straż pożarna ? Wystarczyło zrobić zdjęcia ,szkic , ustalić właścicieli i ewentualnie powzywać na policję w celu wyjaśnienia. Ponadto nieładnie zachowuje się dyrekcja JSW która tak traktuje swoich pracowników. Tak trudno było użyć radiowęzła kopalnianego i poinformować pracowników o tym że prawdopodobnie nieprawidłowo zaparkowali swoje auta. Piszę prawdopodobnie gdyż Ci kierowcy co wjechali od strony ul.Wodeckiego popełnili wykroczenie drogowe - dla nich znaki drogowe zakazu są widoczne
    ( chociaż też nie wiadomo czy postawione zgodnie z przepisami ) ale osoby które wjechały od strony ul.rybnickiej i dworca są niewinne. Są tam trzy wjazdy z widocznymi znakami "nakaz skrętu w prawo"- nie widać żadnego znaku zakazu B-36. Winnym wykroczeń są osoby odpowiedzialne za oznakowanie tego miejsca art 85a kw. Wystarczy jeden znak drogowy i sprawa zakazu parkowania jest jasna i oczywista. Sprawa znajdzie swój epilog prawdopodobnie w Sądzie, gdyż jeden z kierowców złożył zawiadomienie o wykroczeniu z art 85a KW i zażądał sprawdzenia Planu i projektu organizacji ruchu drogowego na terenie administrowanym przez KWK z uwzględnieniem szczegółowych warunków technicznych ustawiania znaków drogowych oraz urządzeń umieszczanych na drogach wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem. Jeżeli okaże się ,że znaki drogowe są nieprawidłowo ustawione i nie są umieszczone w planach organizacji ruchu drogowego -Kierowcy ukarani będą mogli ubiegać się o odszkodowania. Tak czy inaczej samowolka w stawianiu znaków drogowych przy kopalniach też się skończyła.

    18 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.