Sanok pokonany. Cenne punkty zostają w Jastrzębiu

2013-01-30, Autor: mw
Podczas wczorajszego meczu drużyna JKH GKS Jastrzębie pokonała trudnego rywala, jakim bez wątpienia jest Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:1. Dzięki temu jastrzębscy hokeiści mają coraz większą szansę na drugą lokatę w części zasadniczej.

Od samego początku spotkania jastrzębianie ustawili wysoką poprzeczkę. Wynik otworzył Richard Kral, który pewnym strzałem pod poprzeczkę dał swojej drużynie prowadzenie. Goście niewykorzystani swojej szansy, gdy grali w liczebnej przewadze i nie doprowadzili w pierwszej tercji do remisu.

Przez dłuższy czas trwania drugiej tercji gospodarze utrzymywali swoją przewagę. Pomimo tego, że podopieczni Jirziego Reżnara wielokrotnie oblegali bramkę gości, nie udało im się podwyższyć wyniku. Natomiast gola zdobył Sanok. Zdaniem sędziego, rajd Zoltana Kubata w ostatniej chwili został nieprzepisowo zatrzymany przez obrońcę JKH. Dlatego podyktowano rzut karny. W 37. minucie bramkę dla gości zdobył Peter Bartosz. Radośc Sanoka nie trwała długo. Kilka chwil później po celnym strzale Miroslava Zatko, gospodarze ponownie objęli prowadzenie.

Trzecia tercja dostarczyła największej dawki emocji. Jastrzębianie robili wszystko, by zdobyć kolejne gole. Udało się to dopiero w 55. minucie, gdy Przemysława Odrobnego pokonał Richard Bordowski. Czwarta bramka padła kiedy goście zdjęli bramkarza. Na dziewięć sekund przed końcem meczu ostatniego gola strzelił Richard Kral.

Marcin Ćwikła, trener drużyny z Sanoka uważa, że jastrzębianie wygrali dzięki licznym karom nałożonym na drużynę gości. – To nas zgubiło, bo rywal zyskał przewagę, którą umiejętnie wykorzystał – powiedział. – Uważam, że było to bardzo dobre spotkanie prowadzone w wysokim tempie – dodał.

Trener jastrzębian tuż po spotkaniu nie krył zadowolenia ze swoich podopiecznych. - Stanowiliśmy kolektyw przez pełne 60 minut spotkania, a przez 10 minut w drugiej tercji graliśmy wręcz perfekcyjnie – komentował Jirzi Reżnar.

Po wczorajszym meczu, jastrzębska drużyna do GKS Tychy traci już tylko jeden punkt. Tym samym ma szansę na zdobycie drugiej lokaty w części zasadniczej.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

1:0 (09:58) Kral - Prochazka 5/4

1:1 (36:14) Bartosz (rzut karny)

2:1 (39:06) Zatko - Danieluk - Kral 5/4

3:1 (54:14) Bordowski - Labryga - Bryk

4:1 (59:51) Kral - Zatko - Danieluk (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Danieluk, Kral, Kapica - Bryk, Labryga, Bordowski (2), Słodczyk, Sulka - Mateusz Rompkowski (RK), Pastrk, Urbanowicz, Prochazka, Salamon - Dąbkowski (2), Marzec, Maciej Rompkowski, Kogut.

Ciarko PBS Bank: Odrobny (2) - Dronia, Możisz, Kolusz (2), Zapała (2), Vozdecy - Wajda (2), Kotaszka, Vitek (2), Bartosz, Malasiński (2) - Rąpała, Kubat, Mermer, Dziubiński, Gruszka - Bułanowski, Pociecha, Milan, Radwański, Sawicki.

Sędziowali: Tomasz Radzik - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski.