Selekcjoner na trybunach, siatkarze Jastrzębskiego górą

2015-01-10, Autor: mkor, źródło: JW
Bez Zbigniewa Bartmana siatkarze Jastrzębskiego Węgla musieli radzić sobie na parkiecie Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Mimo braku jednego ze swoich liderów, ekipa Roberto Piazzy rozegrała znakomite spotkanie i wygrała 3:1 (31:29, 19:25, 16:25, 15:25).

Pierwszy set obfitował w wielu zwrotów akcji. Ostatecznie rozstrzygał się na przewagi. Po emocjonującej końcówce Zakasa wygrała 31:29.

Drugiego seta siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli od mocnego uderzenia. Wychodząc na prowadzenie 6:1 nie oddali go już do końca seta, wygrywając 25:19.

Zespół Sebastiana Świderskiego w trzeciej partii zaczął bardzo agresywnie. Ale sił na wyrównaną walkę z rywalem starczyło tylko do pierwszej przerwy technicznej. Świetnie grał Masny, który bawił się w rozegraniu. Siatkarze Zaksy byli bezradni. Jastrzębski wygrał seta nie pozostawiając żadnych wątpliwości - do 16.

Czwarta partia, przy stanie 2:1 dla gości, wyglądała bardzo podobna jak trzecia. Świetnie grał Michał Łasko. Jastrzębski wygrał bez większych problemów do 15.

MVP: Michał Łasko.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (31:29, 19:25, 16:25, 15:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zagumny, Witczak, Loh, Gladyr, Kooy, Kaźmierczak, Zapłacki (libero) oraz Abdel-Aziz, Rejno, van Dijk

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Popiwczak