Siatkarze Jastrzębskiego Węgla kończą sezon na 7. miejscu

W trzecim meczu fazy play off o miejsca 7.-8. Jastrzębski Węgiel pokonał przed własną publicznością AZS Politechnikę Warszawską 3:0 i to jastrzębianie zajęli wyższe miejsce w Plus Lidze na koniec sezonu 2015/2016.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobyła drużyna AZS-u Politechniki Warszawskiej, a po chwili goście prowadzili już 4:1. Do stanu "po 5" wyrównał asem serwisowym Piotr Hain. Na pierwszą przerwę techniczną z minimalnym prowadzeniem schodzili jastrzębianie (8:7). Kiedy przewaga gospodarzy urosła do trzech punktów (10:7), Jakub Bednaruk wziął przerwę na żądanie. Po niej rywale odrobili stratę, a później jastrzębski zespół cały czas utrzymywał nieznaczną przewagę. Na drugiej przerwie technicznej Jastrzębski Węgiel prowadził 16:13. Rezultat 17:13 spowodował, że trener Bednaruk po raz drugi w secie wziął czas dla swojego zespołu. Po pauzie siatkarze Węgla nadal utrzymywali prowadzenie. Z bardzo dobrej strony pokazywali się kanadyjscy skrzydłowi JW. Chociaż goście obronili trzy setbole (od 24:21 do stanu po 24), to jednak dali się złamać. O losach setach przesądził as serwisowy Masnego (28:26).

Drugi set rozpoczął się od skutecznej gry Toontje Van Lankvelta w jastrzębskich szeregach. Dwa asy serwisowe przyjmującego z Kanady skutkowały rezultatem 5:3. Niebawem tym samym odpowiedział atakujący Politechniki Michał Filip i było "po 7". Pierwszą przerwę techniczną poprzedził udany atak Macieja Muzaja. Za sprawą skutecznego w ofensywie Michała Filipa rywale jastrzębian utrzymali dwupunktową przewagę na drugiej przerwie technicznej (16:14). Efektywna gra Pomarańczowych w kontrataku, w ważnym momencie seta, pozwoliła gospodarzom zyskać dwa punkty zapasu (22:20). Po czasie wziętym przez trenera AZS-u Maciej Muzaj zaserwował asa, a chwilę później udana akcja jastrzębskiego atakującego dała gospodarzom pierwszego setbola w tej partii przy stanie 24:22, którego JW wykorzystał (25:22)

Początek trzeciego seta miał bardzo wyrównany przebieg. Kiedy rywale zyskali dwupunktową przewagę, jastrzębski zespół nie pozwolił się im rozpędzić i błyskawicznie zniwelował stratę. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczni trenera Marka Lebedewa mieli minimalną przewagę. Kiedy przewaga Jastrzębskiego Węgla wzrosła do trzech oczek (14:11), trener Bednaruk poprosił o czas. Na drugiej przerwie technicznej warszawianie prowadzili różnicą jednego punktu. Po przerwie obie drużyny wymieniały się prowadzeniem i dopiero skuteczne akcje Piotra Haina oraz Toontje Van Lankvelta dały gospodarzom dwupunktowe prowadzenie (20:18). Równa gra jastrzębian do końca seta pozwoliła wygrać tę partię do 21 i całe spotkanie 3:0.

Taki wynik oznacza, że drużyna Jastrzębskiego Węgla kończy sezon 2015/2016 Plus Ligi na 7. miejscu.

MVP: Michal Masny.

Stan rywalizacji w play off o 7. miejsce (do dwóch wygranych): 2:1 dla JW.

Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (28:26, 25:22, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, De Rocco, Van Lankvelt, Sobala, Hain, Popiwczak (libero) oraz Mihułka (libero).

AZS Politechnika Warszawska: Smoliński, Zagumny, Świrydowicz, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek (libero) oraz Firlej, Radomski, Mikołajczak.