zamknij

Biznes

Sondaż: mieszkańcy Śląska popierają zakaz montowania pieców węglowych

2019-02-01, Autor: tora

Zdecydowana większość ankietowanych mieszkańców województwa śląskiego popiera zakaz montowania ogrzewania węglowego w nowych budynkach i jednocześnie oczekuje dostępu do sieci gazowej i ciepłowniczej.

Badanie przeprowadzone zostało metodą CAWI na panelu badanie-opinii.pl na próbie 544 mieszkańców województwa śląskiego.

Reklama

Ankieta daje odpowiedzi na garść pytań dotyczących walki ze smogiem, m.in. poparcia zakazu montowania ogrzewania węglowego w nowych budynkach, oceny działań samorządu i państwa na rzecz poprawy jakości powietrza, motywacji dla wymiany źródła ciepła na nisko czy zeroemisyjne.

Badani udzielali też odpowiedzi na pytania czy ich źródło ciepła nadaje się do wymiany, na co powinny być wydawane publiczne pieniądze i czy zauważyli poprawę jakości powietrza w swoim otoczeniu.

Zobacz wyniki ankiety Biostatu na portalu ŚląskiBiznes.pl.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Patrycja Szczepaniak 2019-02-01 09:53:23

    Nie ma co się dziwić, skoro jest taki stan powietrza w polsce! Ja się z mężem też obudziłam rok temu, że chyba czas sie pożegnać z zatruwającym środowisko piecem węglowym i przerzucić na gazowy. I nie ma co wierzyć za bardzo ludziom którzy mówią że koszty użytkowania ogromne... u nas nieznaczna podwyżka kosztów, a jaki komfort. Może to kwestia dobrego pieca, bo kupiliśmy od de dietrich, mcr 3 plus i może dlatego tak mało ciągnie pieniedzy. Nie wiem. Wiem za to że przerzucenie się na gazowe ogrzewanie to konieczność jeżeli chcemy normalnie żyć i funkcjonować... :/

    5 11
  • ~Jacek Balcerzak 2019-02-02 15:50:52

    Droga redakcjo proszę o usunięcie komentarz powyżej.Tak prymitywnego marketingu dawno nie widziałem, a wy to tolerujecie.Brakuje jeszcze nr telefonu do przedstawiciela handlowego z firmy De Dietrich .

    11 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem w Jastrzębiu powinien powstać nowy ośrodek trenignowy i stadion?
Oddanych głosów: 1191