Stadion Zimowy zdobyty. JKH wygrywa w Tychach

To był bardzo udany i emocjonujący mecz wieczór dla fanów jastrzębskiego hokeja. Hokeiści z Jastoru mierzyli się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Mecz był bardzo wyrównany, ale ostatecznie to jastrzębianie przechylili szalę na swoją korzyść.

Punktualnie o 17:00 rozpoczął się mecz na Stadionie Zimowym w Tychach. Będący na trzecim miejscu w tabeli GKS Tychy podejmował JKH GKS Jastrzębie.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Strzelanie rozpoczęli goście, ale przed przerwą to gospodarze doprowadzili do wyrównania. W drugiej tercji role się odwróciły. To tyska ekipa wyszła na prowadzenie, ale jastrzębianie zremisowali.

W ostatniej tercji JKH GKS Jastrzębie uzyskało przewagę. W ostatnich 5 minutach meczu zdobyli oni dwie bramki i ostatecznie pokonali GKS Tychy 4:2.

Zwycięstwo nie zmienia układu w tabeli, ale pozwoliło zbliżyć się do Cracovii i GKS-u Tychy. JKH zajmuje 5. miejsce.

Kolejny mecz JKH GKS-u Jastrzębie już jutro. O 18:00 na Jastorze jastrzębianie podejmą Cracovię.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
0:1 Svec 08:30
1:1 Jeziorski (Bukowski, Ubowski) 18:14
2:1 Dupuy (Kaskinen, Younan) 21:44
2:2 Jansons (Jarosz) 33:45
2:3 Freidenfelds (Svec, Urbanowicz) 55:49
2:4 Mikyska (Freidenfelds, Balizs) 59:02

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Sevcenko, Kostek, Urbanowicz, Freidenfelds, Svec - Viinikainen, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Paś - Górny, Bryk, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Sinegubovs - Horzelski, Kamienieu, Blanik, Jarosz, Pelaczyk.