Stal poległa w Jastrzębiu. Wysoka wygrana w meczu na szczycie

2016-10-30, Autor:

GKS 1962 Jastrzębie pokonał zespół Stal Brzeg 3:0. Jastrzębianie umocnili się na pozycji lidera i mają już 5 punktów przewagi nad zespołem z Brzegu.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, już w 6. minucie gola zdobył Daniel Szczepan po pięknym uderzeniu z dystansu. Dalsza część pierwszej części spotkania była już bardziej wyrównana, z czasem Stal zaczęła przejmować inicjatywę, na nasze szczęście niewiele z tego wynikło i na przerwę zawodnicy GKS-u schodzili z przewagą jednego gola.

Drugą połowę niefortunnie rozpoczęli goście, czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Mencel i sytuacja jastrzębian wyglądała obiecująco tym bardziej, że po wykonywanym rzucie wolnym przez Damiana Tronta piłka odbiła się od słupka, a następnie trafiła do Adriana Kopacza, który podwyższył prowadzenie gospodarzy.
Niecały kwadrans później było po meczu. Wynik meczu ustalił Kamil Jadach. W dalszej części spotkania zespół GKS-u Jastrzębie kontrolował grę i nie pozwalał drużynie Stali na tworzenie jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Grzegorza Drazika.

Do niedzieli (kiedy to mecz rozegra Ruch Zdzieszowice) przewaga jastrzębian nad drugą drużyną w tabeli wynosi 5 punktów.

GKS 1962 Jastrzębie - Stal Brzeg 3:0 (1:0)
Bramki: 6. Daniel Szczepan, 51. Adrian Kopacz, 65. Kamil Jadach

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Damian Zajączkowski, Kacper Kawula, Dominik Kulawiak, Adrian Kopacz (75. Farid Ali), Damian Tront, Tomasz Musioł (65. Wojciech Caniboł), Dawid Weis, Dominik Szczęch, Daniel Szczepan (87. Tomasz Dzida), Kamil Jadach (84. Bartosz Szepeta).
Stal Brzeg: Amin Stitou - Rafał Mikła (68. Michał Maj), Piotr Józefkiewicz, Michał Sikorski, Damian Kiełbasa, Bartłomiej Kulczycki, Tomasz Mencel, Marcin Nowacki (85. Marcin Mazur), Krzysztof Gancarczyk, Tomasz Gajda (68. Dawid Lipiński), Łukasz Żegleń (76. Tomasz Jaworski).