Sukces! Jastrzębski Węgiel z brązem PlusLigi

2017-04-23, Autor: gs

Wielki sukces Pomarańczowych! Jastrzębski Węgiel  dwukrotnie pokonał Asseco Resovię Rzeszów, dzięki czemu wywalczył brązowy medal PlusLigi.

Spotkanie o brąz lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy po dobrej grze w ofensywie prowadzili 7:3. Pomarańczowi czytali grę Resovii i stawiali skuteczne bloki (8:13). W połowie seta jednak w ich grze się coś zacięło, zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych, co wykorzystywali rywale, doprowadzając do remisu po 17. Końcówkę seta lepiej rozegrali rzeszowianie, rozstrzygając pierwszą partię na swoją korzyść (26:24).

Początek drugiego seta należał do gospodarzy, którzy ofiarnie walczyli w defensywie (3:6). Resovia dobrze spisywała się w bloku, z kolei jastrzębianie mieli trudności w ofensywie (12:7). Podopieczni Marka Lebedeva nie kończyli swoich ataków i mieli coraz więcej problemów w przyjęciu (19:14).  Rzeszowianie pewnie wygrali tego seta 25:17.

Trzeci set Jastrzębski Węgiel rozpoczął od kilku udanych akcji w ataku, natomiast zawodnicy Resovii dotykali siatki (3:7). Prowadzenie Pomarańczowych powiększył Sebastian Schwarz swoim asem serwisowym (5:10).  Pomarańczowi wystrzegali się błędów do końca partii, wygrywając 25:21.

Na początku czwartej odsłony spotkania drużyny prowadziły wyrównaną walkę (6:6), po asie serwisowym Ivović’a rzeszowianie złapali dwa punkty przewagi (8:6).  Później odważnie zaczęli grać gospodarze, co przełożyło się na wynik (16:13). Jastrzębianie nie złożyli broni i po fenomenalnej postawie Lukasa Kampy w polu serwisowym wyszli na prowadzenie (16:18).  W końcówce gospodarze doprowadzili do remisu po 24 i kibiców czekała emocjonująca końcówka. Ivović serwował jak natchniony i dał swoim kolegom prowadzenie (25:24). Ostatecznie tę partię wygrali jastrzębianie 28:26 i zdobyli brązowy medal PlusLigi!

Piąty set nie miał już najmniejszego znaczenia. Jastrzębianie grając na luzie wygrali również tę partię 15:9.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2:3(26:24, 25:17, 21:25, 26:28, 9:15)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1