Sukcesy najmłodzszych

2015-06-16, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Zawodnicy klubu UKS ZSZ-Jedynka stanęli do walki z najlepszymi w Polsce orientalistami do lat 14. Tym razem nieoficjalne Mistrzostwa Polski odbyły się w Sztutowie na Pomorzu.

Wdychanie sporych ilości jodu i nadmorski klimat miał rewelacyjny wpływ na dzieci. Zawodniczkom Jedynki udało się wywalczyć trzy medale. Pierwszy, z srebrnego kruszcu został zdobyty w sobotę przez sztafetę dziewcząt 10-letnich, biegnącą w składzie: Kornelia Jagieła, Julia PastuszakWiktoria Jagieła.

Pozostałe dwa krążki podopieczne Rafała Masteli wybiegały w niedzielnym biegu sprinterskim. Srebrny medal zdobyła Maja Rosłoń w kategorii K-10N, a brązowy Kornelia Jagieła w kategorii K-10.

Dodać należy, że w większości na podium stanęły dzieci, które dopiero w tym roku rozpoczęły swoją przygodę z orientacją sportową. Dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do zmierzenia się z umiejętnością odniesienia mapy do rzeczywistego terenu. Najbliższe treningowe zawody organizowane przez UKS ZSZ-Jedynka odbędą się w czwartek (18 czerwca) w Parku Zdrojowym. Wszelkie informacje dotyczące treningów i zawodów można znaleźć na stronie klubu www.orienteering.mastela.pl