Syberia nie dla Jastrzębskiego Węgla

2014-12-19, Autor: mkor, źródło: JW
Jastrzębski Węgiel bezradny w Rosji. Nasz zespół uległ Lokomotiwowi Nowosybirsk 0:3 (16:25, 23:25, 15:25) w meczu grupy B Ligi Mistrzów.

Już w pierwszym secie było widać, że nasi zawodnicy nie czują się najlepiej. Tylko w pierwszych kilku minutach zdołali walczyć punkt za punkt. Z czasem było coraz gorzej i przegrali do 16.

W drugiej partii jastrzębianie grali lepiej w przyjęciu, co pozwalało im też być skuteczniejszymi w ataku. Walka była bardziej wyrównana, ale Rosjanie znowu okazali się lepsi - tym razem wygrywając do 23.

Przy stanie 2:0 dla gospodarzy drużyna z Jastrzębia straciła wiarę. Ostatnia partia wyglądała w ich wykonaniu bardzo źle. Lider grupy dowiódł, ze jest drużyną lepszą i wygrał pewnie do 15.

W niedzielę Jastrzębski gra ze Skrą w Bełchatowie.

Lokomotiw Nowosybirsk Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:23, 25:15)

Lokomotiw Nowosybirsk: Zemczenok, Butko, Abrosimow, Wolwicz, Divisz, Camejo, Gołubiew (libero).

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Filippow, Malinowski.