Szóste z rzędu zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie. W niedzielę mecz z liderem

W piątek 9 października szóste zwycięstwo z rzędu odniosła hokejowa drużyna JKH GKS Jastrzębie. Tym razem jastrzębianie pewnie pokonali na wyjeździe drużynę Nesty Toruń.

Komplet trzech punktów przywieźli z Grodu Kopernika hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy w piątkowy wieczór pokonali Nestę Mires Toruń 5:3. Od samego początku wszystko układało się po myśli jastrzębian. Już w piątej minucie wynik meczu otworzył Leszek Laszkiewicz, który, po przytomnym zagraniu Juraja Petro, znalazł się sam naprzeciwko Michała Plaskiewicza. Pewny zwód najbardziej doświadczonego w drużynie gości sprawił, że Laszkiewicz mógł tylko wpakować krążek do pustej bramki. Asystujący przy tym golu Juraj Petro również zdołał wpisać się na listę strzelców. Na trzy minuty przed końcem tercji podwyższył prowadzenie na 2:0.

Przewaga przyjezdnych nie podlegała żadnej dyskusji. Po drugim trafieniu Leszka Laszkiewicza i golu Jakuba Schejbala na otwarcie tercji numer trzy, wicemistrz Polski prowadził już 4:0. Od tego momentu jastrzębianie nie forsowali zbytnio tempa, co torunianie starali się wykorzystać. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszy gol dla Nesty padł w 43. minucie, gdy Davida Zabolotnego pokonał Piotr Husak. Po chwili jastrzębianie znów prowadzili różnicą czterech bramek. Grę w przewadze skutecznym strzałem zakończył Tomasz Kulas, który zmienił lot krążka po uderzeniu Kamila Górnego.
Ostatnie minuty należały jednak do gospodarzy. Torunianie ambitnie walczyli o odwrócenie losów meczu, ale udało im się tylko skorygować wynik. Sposób na Davida Zabolotnego znaleźli jeszcze Yauhen Zhylinski oraz Jarosław Dołęga. Ostatecznie JKH wygrał w stosunku 5:3 i to hokeiści znad czeskiej granicy zasłużenie zgarnęli komplet punktów. O kolejne będzie niezwykle ciężko, bo już w niedzielę o 18:00 JKH GKS Jastrzębie zmierzy się na własnym lodowisku z mistrzem Polski i liderem tabeli - GKS-em Tychy. Mecze tych drużyn od dawna elektryzują kibiców obu drużyn. Emocji nie powinno zabraknąć także i tym razem, dlatego obecność na tym meczu na pewno przyniesie wiele emocji.

Polska Hokej Liga (12. kolejka):
NESTA MIRES TORUŃ - JKH GKS JASTRZĘBIE 3:5 (0:2, 0:1. 3:2)
Bramki:
43' Husak, 48' Zhylinski, 58' Dołęga --- 5' 29' Laszkiewicz, 18' Petro, 42' Schejbal, 45' Kulas
Kary: 8 min. - 4 min.
Widzów: ok. 800

Nesta Mires Toruń (trener Oleg Małaszkiewicz): Plaskiewicz (Bojanowski) - Kantor, Zacharenka, Kalinowski, Kukushkin, Minge - Zhylinsky, Lidtke, Wiśniewski, Kuchnicki, Fraszko - Kamko, Huzarski, Dołęga, Dzięgiel, Winiarski - Skólmowski, Heyka, Bomastek, Chrzanowski, Husak.

JKH GKS Jastrzębie (trener Robert Kalaber): Zabolotny (Berggruen) - Górny, Bigos, Schejbal, Łukasz Nalewajka, Leszek Laszkiewicz - Semrád, Janáček, Kulas, Stantien, Danieluk - Gimiński, Pastryk, Plichta, Petro, Świerski oraz Szczurek, Dudkiewicz, Jaworski, Matusik.