TatrySki za mocny dla osłabionych brakiem kilku zawodników jastrzębian

2016-12-03, Autor:

Wysoką porażką bo aż 4:7 zakończyło się ostatnie spotkanie JKH GKS Jastrzębie we własnej hali. Pomimo ambitnej postawy miejscowych widać było brak 7. zawodników powołanych do reprezentacji młodzieżowej.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, na każdego gola zdobytego przez Podhalan gospodarze odpowiadali trafieniem i do końca pierwszej tercji utrzymywał się kontakt pomiędzy zespołami. Dopiero ok. 30. minuty goście z Nowego Targu wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które jednak trwało tylko 10 minut.

Jednak od 50. minuty jastrzębianie już nie potrafili stawić tak dobrego oporu przyjezdnym. Zwiększyli oni swoją przewagę do 3 goli i nawet chwilowy zryw Łukasza Nalewajki minutę później nie pozwolił na podjęcie walki w końcowym etapie spotkania. Wyniki goście ustalili na 4 minuty przed końcem.

Następne spotkanie hokeiści JKH GKS zagrają na wyjeździe. W Bytomiu podejmie ich tamtejsza Tempish Polonia. Mecz już 4. grudnia o 18.

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:7 (2:3; 0:1; 2:3)
Bramki: 4.Kapica, 6.Nalewajka, 8.Iossafov, 12.Kubesz, 16.Hattunen, 31.Zapała, 42.Świderski, 50.Neupauer, 51.Bryniczka, 52.Nalewajka, 56.Hattunen

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny - Peslar, Kubesz; Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Świerski – Bigos, Charvat; R. Nalewajka, Kulas, Kominek – Gimiński, Balcerek; Bryk, Kącki, Matusik – Ludwiczak, Rafalik.
TatrySki Podhale Nowy Targ: Jucers - Jaśkiewicz, Haverinen; Jokila, Zapała, Iossafov - Tomasik, Syrej; Hattunen, Bryniczka, Gruszka - Łabuz, Sulka; Kapica D., Neupauer, Różański - Wojdyła, K. Kapica; P. Stypuła, Siuty, Svitac.

Tabela Polskiej Hokej Ligi (grupa silniejsza)