Trzy punkty zostają w Jastrzębiu

2018-03-10, Autor: PS

Inaugurację rundy wiosennej mają za sobą piłkarze lidera II ligi. W sobotnie popołudnie GKS 1962 Jastrzębie zmierzył się na własnym stadionie z drużyną Stali Stalowa Wola. Piłkarze Jarosława Skrobacza wygrali 2:1 i powiększyli do 7 punktów przewagę nad drugim ŁKS-em Łódź.

Boisko nie pozwalało dzisiaj zawodnikom na zbyt wiele. Obie drużyny musiały więc upatrywać szansy na bramkę w stałych fragmentach gry. Pierwsi swoją szansę wykorzystali gospodarze. Z rzutu wolnego świetnie przymierzył Farid Ali a do odbitej przez Doriana Frątczaka piłki najszybciej doskoczył Daniel Szczepan, który umieścił futbolówkę w bramce Stali. Do przerwy żadna z ekip nie zdołała już poważnie zagrozić rywalom.

Po 15 minutach odpoczynku znakomicie do gry weszli goście, potrzebowali zaledwie 120 sekund by na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Wrzutkę w pole karne na bramkę zamienił Adrian Dziubiński. Gra przez większość czasu nadal toczyła się w środku pola. Optyczną przewagę z upływem czasu zaczęli zyskiwać gospodarze. Piłkarze Jarosława Skrobacza stworzyli kilka sytuacji do zdobycia bramki ale ostatecznie wykorzystali tylko jedną.

Doskonałe dośrodkowanie z rzutu wolnego Farida Aliego na bramkę zamienił stoper GKS-u Kamil Szymura. Do końca spotkania goście starali się wyrównać ale po zmianie ustawienia i grze trójką obrońców narażali się na kontrataki. Gospodarze nie wykorzystali jednak szansy na zdobycie trzeciej bramki.

Przy tym trudnym i grząskim boisku ciężko było zdobyć bramkę z akcji – powiedział po meczu trener GKS 1962 Jastrzębie Jarosław Skrobacz – wykorzystaliśmy stworzone szanse ze stałych fragmentów. To dla nas bardzo cenne zwycięstwo myślę, że przy lepszym boisku przy naprawdę lepszej nawierzchni powinniśmy, w końcówce kiedy Stal musiała się otworzyć, rozstrzygnąć wynik spotkania i strzelić trzecią bramkę. Było ciężko i nerwowo do samego końca, więc tym bardziej cieszymy się z tego, że dopisujemy kolejne punkty.

Nie przyjechaliśmy tutaj żeby oddać punkty, chcieliśmy pokusić się o komplet – podsumował trener Stali Stalowa Wola Krzysztof Łętocha – zdawaliśmy sobie sprawę z ciężkiej przeprawy jaka czeka nas w dzisiejszym spotkaniu. Pierwszy mecz po przerwie zimowej zawsze jest lekką niewiadomą. Nastąpiło u nas trochę zmian kadrowych, jestem zadowolony z gry ale boli mnie to, że pokpiliśmy dwa stałe fragmenty gry.

Kolejny mecz drużyna lidera II ligi rozegra 16.03 na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

GKS 1962 Jastrzębie - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

1:0 - Szczepan 38 min.

1:1 - Dziubiński 47 min.

2:1 - Szymura 61 min.

GKS 1962: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak- Semeniuk, Jaroszek (76. Gancarczyk), Tront, Jadach (90. Szczęch), Farid Ali (90. Dzida) – Szczepan (82. Salmikivi). Trener Jarosław Skrobacz

Stal: Frątczak – Mistrzyk (21. Żyliński), Jarosz, Zalepa, Janiszewski (87. Łętocha), Sobotka – Stefański, Żołądź, Hirśkyj (78. Gębalski), Trąbka – Dziubiński. Trener Krzysztof Łętocha