Twierdza lidera zdobyta. JKH GKS Jastrzębie wygrywa w Oświęcimiu

2022-10-19, Autor: KB, źródło: jkh.pl

Do tego, że hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie strzelają w tym sezonie mało bramek już się przyzwyczailiśmy. Nie inaczej było we wczorajszym meczu z liderem, Unią Oświęcim. Jedno trafienie, i to już z 7. minuty wystarczyło do zwycięstwa w całym spotkaniu. Twierdza lidera zdobyta, to była pierwsza porażka Unii w tym sezonie.

Wtorkowy wieczór okazał się szczęśliwy dla hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. Kibice przed tym meczem mogli nerwowo obgryzać paznokcie, ponieważ zawodnicy z Jastoru mierzyli się na wyjeździe z liderem, niepokonaną w tym sezonie Unią Oświęcim.

Niepokonaną, jak się okazało, do wczoraj. Pierwszą i jedyną bramkę w meczu zdobył w 7. minucie zdobył Josef Mikyska. Dobra dyspozycja w bramce Balizsa nie pozwoliła hokeistom lidera na odrobienie strat. Ostatecznie to JKH wygrało ten mecz 1:0.

Kolejne spotkanie w niedzielę (23 października). Rywalem JKH ponownie będzie GKS Tychy. To spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Zimowym w Tychach.

JKH zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
0:1 Mikyska (Urbanowicz, Kaleinikovas) 06:12 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Sevcenko, Kostek, Urbanowicz, Freidenfelds, Svec - Viinikainen, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Paś - Górny, Bryk, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Sinegubovs - Horzelski, Kamienieu, Blanik, Jarosz, Pelaczyk.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0