Tylko remis GKS-u z ostatnim w tabeli Górnikiem Wałbrzych

W 9. kolejce rozgrywek III ligi drużyna GKS-u 1962 Jastrzębie zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 0:0. W sytuacjach bramkowych piłkarzom nie pomagała pogoda. Przez 90 minut padał deszcz.

Lider tabeli GKS 1962 Jastrzębie zdołał jedynie zremisować bezbramkowo z zajmującym ostatnie miejsce Górnikiem Wałbrzych. Kibice mogą narzekać na poziom spotkania. Obie drużyny zmagały się ulewnym deszczem, który skutecznie utrudniał grę.

Ze względu na stan murawy, która była bardzo śliska, w pierwszej połowie piłkarze mieli trudności z przeprowadzeniem składnych akcji. Mimo to zawodnicy GKS-u wypracowali sobie dwie dobre okazje do zdobycia bramki. Najpierw z 20 metrów z rzutu wolnego niecelnie uderzał Damian Tront, a kilkanaście minut później sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Adrian Kopacz, uderzając prosto w bramkarza Górnika.

W drugiej połowie jastrzębianie osiągnęli nieznaczną przewagę. Kilka razy dochodzili do sytuacji bramkowych, ale za każdym razem mijali się z bramką przeciwnika. Pod koniec meczu obudzili się piłkarze Górnika Wałbrzych. W 84. minucie po szybkim kontrataku Grzegorza Drazika próbował pokonać napastnik gospodarzy.

W samej końcówce zespół z Jastrzębia-Zdroju miał jeszcze jedną okazję do zdobycia zwycięskiej bramki. Niepilnowany w polu karnym znalazł się Daniel Szczepan, ale uderzył obok słupka bramki gospodarzy.

Zarówno piłkarze jak i trener GKS-u z pewnością odczuli mały niedosyt. Jednak mimo remisu GKS 1962 Jastrzębie nadal prowadzi w tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Stalą Brzeg.

Górnik Wałbrzych - GKS 1962 Jastrzębie 0:0 (0:0)

Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski - Paweł Tobiasz, Sebastian Surmaj, Damian Migalski, Marcin Morawski, Jan Rytko, Mateusz Krzymiński, Marcin Gawlik (81. Filip Brzeziński), Norbert Pierzga (68. Damian Bogacz), Mateusz Sobiesierski (65. Kamil Młodziński), Dominik Woźniak.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Damian Zajączkowski, Dominik Szczęch, Tomasz Musioł (78. Kacper Kawula), Damian Tront, Adrain Kopacz, Wojciech Caniboł (46. Daniel Szczepan), Kamil Jadach (46. Farild Ali).

Sędzia: Łukasz Sowada
Żółte kartki: Morawski, Krzymiński (Górnik) oraz Tront (GKS)