Tyski kompleks przełamany. Trzy punkty dla JKH

2012-11-26, Autor: mm
Po raz pierwszy w tym sezonie udało się naszym hokeistom pokonać drużynę z Tychów. Wygrana cieszy podwójnie gdyż została osiągnięta na terenie rywala.

Od początku spotkania jastrzębianie narzucili duże tempo co zaowocowało dwiema bramkami. Najpierw do bramki trafił Richard Bordowski, a drugie trefienie dorzucił Mateusz Danieluk. Tyszanie jednak się nie poddali i szybko odrobili straty z początku tercji. Po bramkach Łopuskiego i Baranyka na tablicy po pierwszej tercji widniał wynik 2:2.

Druga odsłona to popis gry jastrzębian. Po dwóch trafieniach Krala i jednym Bordowskiego i Danieluka goście pewnie prowadzili 6:2 i nic nie było w stanie odebrać im wygranej. Ostatnia tercja wyglądała już znacznie lepiej w wykonaniu tyszan lecz dwa strzelone gole to było za mało na tak dysponowane Jastrzębie. Ostatniego gola strzelił Damian Kapica umieszczając gumę w pustej bramce gospodarzy.

Dzięki tej wygranej JKH GKS awansował na drugą pozycję w tabeli i traci do Sanoka już tylko 10 punktów.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:7 (2:2, 0:4, 2:1)
4:6 (45:48) Szimiczek - Bagiński
4:7 (58:33) Kapica - Danieluk (do pustej bramki)

GKS Tychy: Sobecki (35:02. Witek); Dutka, Jakesz, Woźnica, Szimiczek (14), Bagiński - Csorich, Zion, Łopuski (4), da Costa (2), Pasiut - Sokół, Kotlorz, Baranyk (4), Parzyszek (2), Witecki - Sośnierz, Wanacki, Ciura.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski; Zatko (4), Górny, Kapica (4), Kral, Danieluk - Dąbkowski, Bryk (10), Bordowski, Lipina, Urbanowicz (2) - Sulka (2), Mateusz Rompkowski (2), Kogut, Słodczyk (2), Kulas - Maciej Rompkowski (2).

Sędziowali Grzegorz Dzięciołowski - Patryk Kasprzyk i Marek Syniawa.

Kary: Tychy 26 min (w tym 10 min dla Szimiczka za niesportowe zachowanie) - Jastrzębie 28 min (w tym 10 min dla Bryka za niesportowe zachowanie)
Strzały: 42 - 32.