Udana inauguracja. JKH GKS Jastrzębie wygrywa po karnych

Wczoraj rozpoczął się hokejowy Turniej o Puchar RT Torax. W pierwszym spotkaniu kibice musieli czekać na rozstrzygnięcie aż do serii rzutów karnych. W meczu padł bowiem remis, 2:2. W rzutach karnych lepsi okazali się hokeiści JKH GKS Jastrzębie.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozpoczęli rywalizację w Turnieju o Puchar RT Torax od wygranej po rzutach karnych nad ekipą gospodarzy 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, d. 0:0, k. 2:0). W regulaminowym czasie gry gole dla JKH zdobyli Mark Kaleinikovas i Raivo Freidenfelds, zaś decydujący rzut karny na zwycięską bramkę zamienił drugi z wymienionych zawodników. W środę podopieczni Roberta Kalabera skrzyżują kije z Jastrzębiami z Prościejowa.

We wtorkowe spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Na to trafienie jastrzębianie odpowiedzieli w połowie drugiej odsłony, gdy świetnie indywidualnie zachował się Mark Kaleinikovas, kapitalnie umieszczając gumę w okienku bramki Poruby. Hokeiści z Jastrzębia poszli za ciosem i w 33. minucie strzelili drugiego gola, kiedy to Maciej Urbanowicz znakomicie wypatrzył niepilnowanego Raivo Freidenfeldsa, który dopełnił formalności. W trzeciej tercji Czesi zdołali wyrównać, jednak konkurs karnych ponownie należał do JKH GKS, bowiem do siatki gospodarzy trafili Eduard Jansons i wspomniany Freidenfelds.

Już dzisiaj (10 sierpnia) kolejne spotkanie w ramach turnieju. Rywalem jastrzębskich hokeistów będzie drużyna LHK Jestrabi Prostejov. Początek meczu o 16:00.

HC RT Torax Poruba 2011 - JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (1:0, 0:2, 1:0, d. 0:0, k.  0:2)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Freidenfelds, Svec - Sevcenko, Jansons, Kaleinikovas, Pavlovs, Sinegubovs - Górny, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Horzelski, Bryk, Blanik, Pelaczyk.