Udane występy zawodników Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie

W ostatnim czasie reprezentanci Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój wzięli udział w dwóch imprezach - Otwartych Mistrzostwach Krakowa oraz Indywidualnych Mistrzostwach Śląska. Z zawodów przywieźli wiele medali.

Pod koniec maja w stolicy Małopolski odbyły się Otwarte Mistrzostwa Krakowa, w których medale zdobywali również zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie.

W swouch kategoriach złote medale zdobyli Łukasz Urbanek (300 m) oraz Piotr Wala (500 m). Srebrne medale wywalczyli Kamil Swalski (600 m) oraz Franciszek Zadworny (300 m).

Padły również dwa wartościowe wyniki. Absolutny rekord klubu ustanowiła Wiktoria Jagieło w biegu na 300 m, która wynikiem 44.67 s poprawiła 17-letni rekord Michaliny Burzyńskiej o 0.47sek. Drugi rekord to dzieło Antoniny Michalak na 100 m, która wynikiem 13.69 s poprawiła rekord klubu młodziczek, który od 2012 roku należał do Oliwii Dziki.

2 czerwca w Chorzowie przeprowadzone zostały Indywidualne Mistrzostwa Śląska. Tam również występ jastrzębian zakończył się sukcesami.

Roksana Pastuszak zdobyła złoto, Sebastian UrbanekPiotr Wala - srebro oraz Zuza Blutko - brąz. Absolutny Rekord Klubu na 60 m ustanowiła Małgorzata Lose, która pobiegła w czasie 8.83 s. Najbardziej wartościowy wynik wg tabel wielobojowych uzyskał Łukasz Urbanek osiągając w eliminacjach na 60 m wynik 8.04 (109 pkt).