Unia Oświęcim pokonana JKH znowu zwycięskie

2018-01-27, Autor: PS, źródło: jkh.pl

Ważne trzy punkty wywalczyli w Oświęcimiu hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera nie poszli na żadne ustępstwa i wygrali 4:1.

Początek spotkania w wykonaniu jastrzębian nie był najlepszy. Trzy kary w ciągu 12 minut gry nie zwiastowały końcowego sukcesu. Kiedy gospodarze wykorzystali osłabienie gości i objeli prowadzenie w 12. minucie wydawało się, że kolejne bramki dla miejscowych to tylko kwestia czasu. Od tego momentu jednak w grze jastrzębian coś drgnęło. Jeszcze przed przerwą, grając w przewadze, Jan Homer pięknym uderzeniem z okolicy linii niebieskiej wyrównał stan rywalizacji.

Po przerwie kibice oglądali zdecydowanie ciekawsze i szybsze widowisko. Jastrzębianie zaprezentowali się znacznie lepiej niż w pierwszych 20 minutach. Świetnie w bramce spisywał się Tomasz Fuczik, któremu w niektórych sytuacjach dopisywało też szczęście. Poza tym podpopieczni Roberta Kalabera dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z nich sędzia zdecydował się podyktować rzut karny za faul na Tomaszu Kulasie. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał najazd i dał prowadzenie, którego jastrzebianie nie oddali do końca meczu.

W trzeciej tercji do bramki trafiał tylko hokeista z Jastora. Kibicom hokeja w Polsce przypomniał o sobie Tomasz Kominek. Czeski snajper najwyraźniej wraca do formy, a po kontuzji nie ma już śladu. W meczu z Unią dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i przypieczętował ważną wygraną. Po tym zwycięstwie wydaje się, że drużyna JKH słabszy okres gry ma już za sobą. Teraz jastrzębian czeka derbowy mecz na Jastorze. W niedzielę Laszkiewicz i spółka skonfrontują się z Tauronem KH GKS Katowice.

KS UNIA OŚWIĘCIM - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

1:0 - 11:16 - Sebastian Kowalówka - Jakub Szaur, Jan Daneczek (5/4)
1:1 - 17:26 - Jan Homer - Tomasz Kominek, Vladimir Lukaczik (5/4)
1:2 - 37:55 - Tomasz Kulas (rzut karny)
1:3 - 48:02 - Tomasz Kominek - Vladimir Lukaczik
1:4 - 58:48 - Tomasz Kominek - Richard Bordowski, Tomasz Kulas (do pustej bramki)

KS Unia Oświęcim: Fikrt (Łazarz) - Vosatko, Bezuszka, Piotrowicz, Daneczek, S. Kowalówka - Gębczyk, Gabryś, Haas, Tabaczek, M. Kasperlik - Szaur, Paszek, Wanat, Rufer, Wojtarowicz - Iwaniak, Malicki, Krzak, O. Kasperlik, Prusak. Trener Jiri Sejba

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Raszka) - Kubesz, Jankovicz, Laszkiewicz, Paś, Jarosz - Lukaczik, Homer, Kominek, Kulas, Bordowski - Bigos, Gimiński, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka - Michałowski, Matusik, Świerski, Nahunko, Pelaczyk. Robert Kalaber

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0