VI edycja Grand Prix Młodzieżowej Ligi Biegowej rozstrzygnięta

Pod koniec kwietnia Biegiem Finałowym rozstrzygnęła się VI edycja Grand Prix Młodzieżowej Ligi Biegowej o Puchar Dyrektora MOSiR Jastrzębie.

Od październikowego pierwszego biegu "Witaj Szkoło" trwała rywalizacja w VI edycji Grand Prix Młodzieżowej Ligi Biegowej o Puchar Dyrektora MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Przez trzy kolejne imprezy biegowe. Bieg Niepodległości, Bieg Papieski oraz Bieg Finałowy. uczniowie zdobywali punkty do klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.

>ZOBACZ fotogalerię z finałowego biegu w ramach GP Młodzieżowej Ligi Biegowej<

Na każdych zawodach punktowało pierwsze dwadzieścia osób na mecie z każdej kategorii. Punkty zdobyło łącznie 314 uczniów z Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Pawłowic, Kończyc Małych i Skrzyszowa, co jest lepszym wynikiem niż w ubiegłym roku.

W sumie w czterech biegach szacuje się ponad 1600 osobostartów w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Swoje kategorie wiekowe zdominowali:
Liberda Klaudia (SP-14), Kurpis Maksymilian (SP-10) oraz Paraluk Joanna (ZS-6), którzy zwyciężyli we wszystkich czterech biegach zdobywając komplet 100 punktów.

Klasyfikacje drużynowe wygrały: Szkoła Podstawowa nr 10, Gimnazjum nr 11 oraz Zespół Szkół nr 6.

Pełne zestawienie do pobrania ze strony internetowej MOSiR-u (link).