VI kolejka Business League: kolejne zwycięstwo Obi Jastrzębie

2012-05-21, Autor: Marcin Maguda - Business League
Za nami VI kolejka Business League. Kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Obi Jastrzębie Zdrój, która pokonała Rettig Heating 8:3.

Drużyna Rettig Heating napędziła jednak strachu zawodnikom z Jastrzębia Zdroju, gdyż po dziesięciu minutach spotkania prowadziła z OBI już 3:0. Taki obieg wydarzeń podziałał mobilizująco na jastrzębskich zawodników, którzy przed przerwą zminimalizowali rozmiary porażki do stanu 2:3. Po przerwie bramki w tym pojedynku zdobywał już tylko jeden zespół, a mianowicie drużyna OBI bezlitośnie wykorzystała lepsze przygotowanie fizyczne do pojedynku, odrobiła straty bramkowe z nawiązką i ostatecznie zainkasowała trzy punkty.

W meczu o tzw. „sześć punktów” pomiędzy drużynami ZSRG Żory, a Elektrownią Rybnik padł remis 4:4. Mecz zgodnie z oczekiwaniami przyniósł wiele emocji, a losy pojedynku ważyły się do ostatnich sekund spotkania. Pierwsza część gry należała do ZSRG Żory, którzy tą cześć gry zwyciężyli 3:1. Po przerwie zawodnicy Elektrownii Rybnik przystąpili do odrabiania strat bramkowych i na minutę przed zakończeniem, strzałem z dystansu Waldemar Hojan zapewnił drużynie Elektrownii Rybnik bezcenny punkt.

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo odniosła drużyna ZZRG KWK Jankowice, która z meczu na mecz udowadnia, iż tytuł mistrzowski II edycji Business League będzie należał właśnie do zawodników z Jankowic. Tym razem lider rozgrywek pokonał EPE Rybnik 11:3. Od początku pojedynku drużyna ZZRG KWK Jankowice narzuciła swój styl gry i  tym samym po pierwszej części gry prowadziła 5:0. W drugiej połowie spotkania obraz gry się nie zmienił, aczkolwiek ambitnie walcząca drużyna EPE Rybnik od czasu do czasu wyprowadzała groźne kontrataki, które trzykrotnie Arkadiusz Kuczera skutecznie wykończył. Drużyna z  Jankowic do swojego dorobku bramkowego w drugiej połowie meczu dorzuciła sześć bramek i ostatecznie z kompletem punktów przewodzi w tabeli II edycji Business League.

Trzecie miejsce w tabeli należy do drużyny Lubar & DomBud, która pokonała ekipę OBI Zabrze 14:3. Mecz od samego początku ułożył się pomyślnie dla zawodników Lubar & DomBud, którzy przejęli inicjatywę na boisku, a swoją przewagę potrafili udokumentować bramkami. Prym strzelecki w tym meczu wiodło trio Bednorz - Bienia – Dybaś, który łącznie zdobyło dziesięć bramek.