Wiadomości

W finale jest już remis

2015-03-29, Autor: mkor, źródło: JKH

Jastrzębski Klub Hokejowy przegrał niedzielne starcie z GKS Tychy 4:1 i tym samym w całej rywalizacji jest po raz kolejny remis (2:2).

Spotkanie rozpoczęło się wręcz identycznie jak poprzednie, a Leszek Laszkiewicz już na samym początku musiał powędrować na ławkę kar. W 15. minucie Michał Plichta umieścił krążek w bramce Žigárdy’ego po wcześniejszej asyście Macieja Urbanowicza.

W drugiej tercji obraz gry uległ zmianie na korzyść tyszan, którzy przejęli inicjatywę i udało im się sforsować obronę rywala w 34. minucie, gdy Josef Vitek wykorzystał udaną akcje swojego zespołu. Krążek znalazł się w siatce po tym jak odbił się wcześniej od parkanu Przemysława Odrobnego. Sędziowie mieli jednak wątpliwości co do prawidłowości gola, ale po analizie wideo został on uznany.

Wyrównanie dało impuls gospodarzom, którzy od początku trzeciej tercji grali znacznie lepiej, o czym przekonała strzelona w 44. minucie bramka Josefa Vitka. Zaledwie kilka sekund później wynik podwyższył jeszcze Radosław Galant, a w końcówce kropkę nad ‘i’ postawił Marcin Kolusz.

W finale jest już remis 2:2, a kolejny mecz zostanie już rozegrany na Jastorze w najbliższą środę.

GKS TYCHY - JKH GKS JASTRZĘBIE 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

0:1
- 15:00 - Michal Plichta - Maciej Urbanowicz, Jan Steber

1:1 - 35:23 - Josef Vitek - Jakub Witecki
2:1 - 43:14 - Josef Vitek - Jakub Witecki, Łukasz Sokół
3:1 - 44:37 - Radosław Galant
4:1 - 57:16 - Marcin Kolusz - Michał Kotlorz, Nicolas Besch (5/4)

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Kotlorz, Besch, Kolusz, Kartoshkin, Guzik - Sokół, Pociecha, Bagińśki, Galant, Woźnica - Hertl, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Witecki - Wanacki, Mojziš, Witek, Parzyszek, Kogut.

JKH GKS Jastrzębie:
Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Bordowski, Bondariev, Laszkiewicz - Górny, Bryk, Plichta, Steber, Urbanowicz - Aleksyuk,  Protivný, Danieluk, Polodna, Ł. Nalewajka - Pastryk, Bigos, R. Kulas, Marzec, Przygodzki.

Kary: 0 min - 6 min / Strzały: 30-26 / Widzów: 2 800.

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Paweł Meszyński (główny) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Trenerzy: Jiří Šejba (GKS Tychy) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:2.