zamknij

Wiadomości

W nocy dusiliśmy się w smogu

2019-03-29, Autor: ap

W Jastrzębiu-Zdroju lepiej nie oddychać pełną piersią. W nocy na terenie miasta znowu było gęsto i śmierdząco. W najgorszym momencie normy jakości powietrza przekroczone zostały o 468%, a PMI 2.5 wynosiło 609%!

Boli Cię głowa lub ciężko się oddycha? To tylko" smog, który przypomniał nam o sobie.

Reklama

W nocy powietrze było tak gęste, że "można było je kroić".

O godz. 23:00 pomiar sensoryczny w Jastrzębiu-Zdroju zarejestrował przekroczenie pyłu zawieszonego o 347%, a PM2,5 wynosiło 467%.

Trzy godziny później pył zawieszony przekraczał normy o 452%. PMI 2.5  wówczas zostało przekroczone o 591%.

Najgorsze powietrze na terenie miasta czujniki sensoryczne zarejestrowały o godz. 3:00.Wtedy to pomiar wskazał PM10 przekroczone o 468%, a PM2.5 wyniósł 609%!

Teraz jest trochę lepiej. Mapa Airly, którą możecie śledzić tutaj,  od kilku godzin świeci na żółto.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Artur Kowalski 2019-03-29 20:54:10

    boże święty, normy przekroczone ponad 600 % i weź idź człowieku prosty do pracy, wyślij dziecko do szkoły.. wdychamy to g.. za przeproszeniem i pomału się zabijamy. Smog to powolna śmierć, dożycia potrzebne jest picie, jedzenie, oddychanie.. potem dziwią się, że co chwila ktoś ma raka, że takie kolejki! Mam nadzieję, że teraz jak w końcu ruszyło podpisywanie umów w czystym powietrzu to ludzie naprawdę zaczną wymieniać stare piece na nowe, ekologiczne. Módlmy się żeby ten kraj w końcu odszedł od węgla, zmieniajmy mentalność ludzką. Ja sam skorzystałem z pomocy na stronie : https://czystepowietrze.eu/co-zyskujesz/f41/ i dzięki pomocy w papierach przy skladaniu wniosku posiadam już nowy, ekologiczny kocioł eei pellets. Warto korzystać z ulg, dofinansowań.. to przecież jest dla człowieka a wymiana takiego kotła naprawdę nie należy do najtańszych rzeczy. Tyle tylko, że program nie dociera tam gdzie powinien.. to seniorzy na wsiach mam wrażenie najbardziej nas trują, przejeżdżam w trasie czasami przez te wioski to dym czarny z kominów..

    3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.