zamknij

Biznes

W piątek na ulice Jastrzębie i okolic wyjedzie 40 nowych autobusów

2016-03-30, Autor: pww
Dziś w samo południe nastąpiła oficjalna prezentacja i poświęcenie autobusów, które już od najbliższego piątku będą jeździć po ulicach Jastrzębia i okolic.

Reklama

Do Jastrzębia przyjechało 26 pojazdów marki Scania Citywide i 14 autobusów marki Solaris New Urbino. To niecodzienne wydarzenie, ponieważ nieczęsto się zdarza, by jednorazowo wymienić 70 procent taboru. – Z naszą działalnością komunikacyjną wchodzimy na zupełnie nowy teren, który wydaje nam się bardzo obiecujący. Jesteśmy nowi na tym terenie, ale mamy nadzieję, że z partnerami z Jastrzębia stworzymy taki tandem, który przedstawi wysoki poziom świadczonych usług. Te autobusy to najnowszy poziom techniczny, są ekologiczne, bezpieczne, zapewniające wygodną i komfortową podróż – powiedział Kazimierz Kulig, prezes formy Warbus.

>> Fotogaleria: autobusy, które będą jeździć po jastrzębskich ulicach

Nowe autobusy napędzane są ekologicznym silnikiem EURO-6, posiadają niską podłogę we wszystkich wejściach, wzmocnioną konstrukcję zapewniającą większe bezpieczeństwo pasażerów, a także najnowsze rozwiązania w zakresie wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji.

Choć pojedyncze sztuki już jeżdżą po Jastrzębiu, to premiera odbędzie się w najbliższy piątek, 1 kwietnia. Nowe autobusy pojawią się na ulicach Jastrzębia i okolic, a także na trasach do Pawłowic, Żor i w kierunku Mszany. Już wiadomo, że linie E-3 z Jastrzębia do Rybnika przez Wodzisław obsługiwała będzie firma Warbus wykorzystując w tym celu najnowocześniejsze Scanie Citywide.  

Poniżej film z poświęcenia nowych autobusów:

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~karlos 2016-03-30
  21:33:45

  0 3

  ciekawe kiedy te piękne autobusiki się zepsują

 • ~Mozie 2016-03-30
  23:05:49

  1 0

  Żadne święcenie nie uchroni tych autobusów przed jastrzębską hołotą. @Karlos szybciej niż myślisz...

 • ~ametyst 2016-03-31
  08:13:32

  0 4

  Już widzę jak latem kierowca uruchamia klimatyzację. No chyba że tylko dla siebie :))

 • ~AleDom 2016-03-31
  15:57:18

  3 0

  Już chcielibyście żeby się psuły. Solarisy są autobusami sprawdzonymi w Jastrzębiu od lat. Scanie to nowość, ale serwis PKM zapewne sobie z nimi poradzi. Hołota jak hołota. Są kamery, ale jeszcze nie słyszałem żeby dowalili komuś karę np. za bazgranie po wnętrzu czy naklejanie nalepek. @ametyst: Po pierwsze Scanie mają otwarte kabiny, więc taka klima kierowcy niewiele by dała. W wymaganiach MZK klimy nie było (wymysł Warbusa i PKM), ale nowe autobusy są w nią wyposażone. Nie wiem czy firmy mają jakieś wewnętrzne przykazy dla kierowców, ale MZK nie może nakładać kar za niedziałającą klimę. Poza tym jeżeli kierowca odpali klimę i nie zablokuje okien to ona nic nie da, bo jakiemuś Sebixowi będzie "za ciepło", otworzy okno i wpuści ciepło do środka. U nas nie ma świadomości o tym jak działają całkiem zwyczajne rzeczy w autobusach, więc trzeba będzie wyegzekwować je siłą (a właściwie małym kluczem "kwadratem").

 • ~karlos 2016-04-01
  15:08:35

  0 3

  Melduję że jechałem tym najnowocześniejszym cudem techniki. Drzwi miały problem z zamknięciem, ale poza tym wszystko było w porządku.

 • ~AleDom 2016-04-01
  17:38:59

  1 0

  Dziś na mieście jest też trochę starych autobusów - trzeba przełożyć 40 kompletów elementów systemu MZK i je skonfigurować. Poza tym taki problem to żaden problem. W stadzie 39 nowych pojazdów zawsze znajdzie się jakaś malutka usterka, ale kwestię drzwi łatwo wyeliminować.

 • ~jestemsloniem 2016-04-27
  10:29:45

  0 1

  Pokupowali nowe autobusy to może coś się ruszy

  ____________________________

  [url=http://www.centrum-psych.pl/oferta/zespol-stresu-pourazowego-leczenie/]ptsd leczenie CZP[/url]

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.