zamknij

Wiadomości

W środę na kopalniach odbędzie się referendum strajkowe

2012-06-18, Autor: Redakcja; źródło: nettg.pl
W najbliższą środę, 20 czerwca, ponad 20 tysięcy pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej będzie uczestniczyć w referendum strajkowym.

Reklama

Referendum zacznie się podczas porannej zmiany, a zakończy rano, następnego dnia. W czwartek, 21 czerwca około południa będą znane wyniki głosowania.

Nad pytaniami pracują prawnicy związków zawodowych. Wiadomo już, że będą dotyczyły dwóch zakończonych fiaskiem sporów zbiorowych z pracodawcą.

 

Przypomnijmy, związki nie akceptują planów nowego regulaminu pracy, w który obowiązywałby sześciodniowy tydzień pracy kopalń, przy zachowaniu pięciodniowego tygodnia pracy górników. Sobota byłaby wówczas tzw., dniem powszednim, za który górnicy nie otrzymywaliby wyższego wynagrodzenia.

 

Pierwszy spór zbiorowy dotyczy uchwał zarządu, które zmieniają umowy o pracę dla nowych pracowników. zaś drugi związany jest z odrzuceniem przez zarząd podwyższenia wynagrodzenia pracowników o 7%.

 

Przypomnijmy, że jeden spór zbiorowy w JSW dotyczy uchwały zarządu spółki zmieniającej wzór umów o pracę dla nowych pracowników, a drugi tego, iż zarząd JSW odrzucił żądania wzrostu płac w spółce o 7 procent, gdyż uważa, że wielkość podwyżek ma zależeć od efektów i wydajności pracy

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~roger 2012-06-19
    22:32:56

    0 0

    I bardzo dobrze. Tylu ludzi pracuje w soboty wielu i w niedzielę a pan górnik nie może??? Skoro pan górnik nie może pracować w sobotę to niech nie wchodzi do sklepu, nie tankuje paliwa nie odwiedza swojej ulubionej Biedronki, bo tam ludzie pracują za podstawową stawkę bez dodatku za dzień wolny. A jak panu górnikowi się nie podoba to na powierzchnię drogi zamiatać od łopaty do miotły krótka prosta droga.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem GKS Jastrzębie powinno otrzymać wyższą dotację z Urzędu Miasta?
Oddanych głosów: 740