W Wielką Sobotę precyzja kłopotem. GKS remisuje z Góralem

2012-04-07, Autor: Grzegorz Sekita

Piłkarzom GKS-u Jastrzębie nie udało się przedłużyć serii zwycięstw. W spotkaniu 18. kolejki czwartoligowych zmagań jastrzębianie zremisowali na własnym boisku z Góralem Żywiec 1:1.

Rozgrywane w Wielką Sobotę spotkanie rozpoczęło się dla GKS-u bardzo źle. W 4. minucie piłkarze z Żywca zafundowali gospodarzom przedwczesny śmigus-dyngus - a bardzo pomógł im w tym Mateusz Deege. Jastrzębski bramkarz sprezentował gościom wielkanocny prezent wybijając piłkę wprost pod nogi Piotra Motyki, który nie miał problemów z trafieniem do opustoszałej bramki. - Szkoda tego gola, bo przez 90 minut mieliśmy przewagę. Przeciwnik, nie licząc bramki, oddał jeden celny strzał. Szkoda, ale taka jest piłka - mówił po meczu trener GKS-u, Grzegorz Łukasik.

W istocie,  jastrzębianie przeważali - mieli jednak problem z wykończeniem akcji. W pierwszej połowie próbowali m.in.Marek Sobik i Kamil Gorzała - ich strzały pewnie bronił dobrze ustawiony Łukasz Byrtek. Więcej okazji do zdobycia gola GKS stworzył sobie w drugiej odsłonie. Aktywni byli zwłaszcza Gorzała, Sobik i Bartosz Hajczuk - zawsze brakowało jednak precyzji. Widoczny był brak Kamila Jadacha, który wciąż zmaga się z drobną kontuzją, której nabawił się w spotkaniu z Naprzodem Rydułtowy w Pucharze Polski. W 76. minucie. gospodarze w końcu dopięli swego. Źle piłkę wybili obrońcy Górala i Tomasz Kocerba skutecznym uderzeniem z powietrza doprowadził do wyrównania.

Ostatnie minuty spotkania to prawdziwy napór piłkarzy GKS-u. Wciąż jednak brakowało skuteczność i precyzji pod bramką Górala. Przyjezdni mogą być także wdzięczny swojemu bramkarzowi, który uchronił ich od straty drugiego gola. Łukasz Byrdek popis dał w 85. minucie, gdy w imponującym stylu wybronił "główkę" Kamila Pancera. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i GKS, podobnie jak w rundzie jesiennej, zremisował z Góralem Żywiec 1:1.

GKS 1962 Jastrzębie - Czarni-Góral Żywiec 1:1 (0:1)
0:1 Piotr Motyka '4
1:1 Tomasz Kocerba '76

GKS 1962 Jastrzębie: Deege - Lorenc, Pacholski, Kocerba, Wrana - Gorzała, Mościcki (82' Piekarski), Kopacz, Sobik, Setlak (Pancer 72'), Hajczuk

Góral Żywiec: Łukasz Byrdek - Zołna, Żagan, Michalec, Biegun - Motyka (71' Klimek), Studencki, Gołuch (77' Stokłosa), Szymon Byrtek (88' Michalski),  Szymoński, Stolarczyk

Sędzia: Damian Kempny (Skoczów)
Żółte kartki: Szymoński, Szymon Byrtek, Żagan, Biegun