Ważne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

Na takie zwycięstwo w Jastrzębiu czekali. Po niezbyt przekonującym początku sezonu, drużyna Roberto Piazzy znakomicie zagrała w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle i wygrała 3:1. Świetny występ zanotował Michał Łasko.

Na tak dobry mecz w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla... początkowo się nie zanosiło. W pierwszym secie warunki gry dyktowali przyjezdni. Jastrzębianie niemal przez całą partię musieli odrabiać straty. Nie odrobili, przegrali do 19.

Dość łatwa porażka podziałała na nasz zespół jak płachta na byka. Gospodarze zaczęli regularnie punktować w ataku. Lepiej też radzili sobie z przyjęciem zagrywki. Koncert gry rozpoczął Michał Łasko, który był tego dnia MVP. Na drugiej przerwie technicznej jastrzębski prowadził 16:10, a całego seta wygrał do 18.

W trzecim secie rzucała się w oczy dobra gra Zbigniewa Bartmana - zwłaszcza w polu serwisowym gracz Jastrzębskiego napsuł sporo krwi przyjezdnym. Na drugiej przerwie technicznej znów było 16:10. I znów ZAKSA nie była w stanie wyrównać, przegrywając tym razem do 16.

> Zdjęcia z meczu można zobaczyć tutaj

Czwarta partię lepiej zaczęli kędzierzynianie, którzy prowadzili 7:4. Wówczas jednak zaczął znakomicie działać jastrzębski blok (Gierczyński z Czarnowskim oraz Masny z Czarnowskim), który dwa razy złapał w ataku Witczaka i raz Zapłackiego, a to przełożyło się na rezultat 8:7 dla Pomarańczowych. Potem gra była wyrównana, ale w kluczowych momentach rządził na placu Michał Łasko. Kapitan Jastrzębskiego skuteczny był na zagrywce i w bloku. A w ataku nie do zatrzymania. Jastrzębski wygrał czwartego seta do 18 i cały mecz 3:1.

MVP: Michał Łasko.
Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (19:25, 25:18, 25:16, 25:18)
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Popiwczak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Witczak, Zagumny, Gladyr, Wiśniewski, Loh, Kooy, Zatorski (libero) oraz Abdel-Azis, Zapłacki, van Dijk, Kaźmierczak