Ważne zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie

2012-11-24, Autor: gs
Cenne zwycięstwo odniósł na własnym lodowisku JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Jiriego Reznara po emocjonującym meczu wygrali 4:3 z HC GKS Katowice.

Początek meczu nie był porywający. Strzałów było mało, a gra wyrównana. Ożywienie przyniosła seria kar dla gości. Dłuższa gra w przewadze JKH przyniosła efekt w 16. minucie, gdy po świetnej indywidualnej akcji bramkę zdobył Richard Kral.

Katowiczanie odpowiedzieli na początku 23. minuty. Z podania Jamiego Milama krążek do siatki posłał Justin Chwedoruk i było 1:1. Strata gola zadziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy w niedługim czasie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw z bliska Kalembe pokonał Maciej Urbanowicz, a chwilę później grę w podwójej przewadze wykorzystał Mateusz Danieluk.

Początek trzeciej tercji to znów szybko strzelony gol przez gości - tym razem już w 39. sekundzie. Strzelcem był asystent przy pierwszym trafieniu Katowic, Jamie Milam. Gospodarze, za sprawą Urbanowicza, w 47. minucie wyszli ponownie na dwa gole przewagi. Na krótko, bo już 25 sekund kontaktową bramkę dla GKS-u Katowice zdobył Filip Drzewiecki.

Mimo jeszcze kilku okazji z obu stron trafienie byłego gracza JKH było ostatnim w tym meczu. Najlepszą okazję zmarnował Urbanowicz, 8 sekund przed końcem nie wykorzystując rzutu karnego.

- Musieliśmy do końca walczyć o to minimalne zwycięstwo, bo przeciwnik bardzo wysoko zawiesił nam poprzeczkę. Dobrze wyglądała nasza gra w osłabieniach, bo Katowice nie zdobyły wtedy ani jednego gola. Każda wygrana cieszy, a taka tym bardziej, bo została odniesiona po bardzo ciężkiej walce do ostatnich sekud - mówił po meczu II trener jastrzębian, Daniel Czubiński

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
1:0 (15:32) Kral - Zatko 5/4
1:1 (22:01) Chwedoruk - Milam
2:1 (23:35) Urbanowicz - Mateusz Rompkowski - Lipina
3:1 (25:07) Danieluk - Lipina - Górny 5/3
3:2 (40:39) Milam - Frączek - Popko
4:2 (46:23) Urbanowicz - Mateusz Rompkowski
4:3 (46:48) Drzewiecki - Chwedoruk - Milam

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny (2), Zatko (2), Kapica, Kral, Danieluk - Bryk (2), Labryga, Bordowski (4), Lipina (2), Urbanowicz - Mateusz Rompkowski (2), Dąbkowski, Kulas, Maciej Rompkowski, Kogut (2) - Sulka, Pastryk, Kąkol, Salamon

HC GKS Katowice: Kalemba (2) - Milam, Cescon (4), Sucharski, Chwedoruk (16), Drzewiecki - Śmiełowski, Galant, Frączek, Komorski (2), Popko (2) - Urbańczyk, Gwiżdż (2), Kalinowski, Bepierszcz, Wiecki (2) - Krokosz, Bigos, Radwan, Valusiak, Grobarczyk