Ważne zwycięstwo JKH. W piątek kolejny rywal

JKH GKS Jastrzębie we wtorkowym meczu Polskiej Ligi Hokeja odnieśli ważne zwycięstwo nad zespołem Orlik Opole 4:0. W piątek ich przeciwnikiem będzie Naprzód Janów.

Z podniesioną głową opuszczają Opole zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy ograli Orlika 4:0 i są bliscy pozostania w gronie sześciu najlepszych zespołów Polskiej Hokej Ligi.

Jastrzębianie zdecydowanie lepiej radzą sobie poza własnym lodowiskiem. Nie inaczej mogło być w Opolu, gdzie JKH walczył o "sześć punktów". Już po pięciu minutach gry goście prowadzili po trafieniu Leszka Laszkiewicza, który wygrał pojedynek "oko w oko" z Frankiem Slubowskim. To był tylko przedsmak tego, co czekało kilkuosobową grupę sympatyków JKH GKS Jastrzębie. W końcowych fragmentach wicemistrzowie wyprowadzili jeszcze dwa zabójcze ataki. Najpierw w 16. minucie na 2:0 podwyższył Juraj Petro, a gdy wszyscy byli już myślami w szatni, bramkarza Orlika pokonał Michal Plichta. Czech posłał krążek do siatki dosłownie w ostatniej sekundzie premierowej odsłony.

Na drugą tercję miejscowi wyszli mocno zmobilizowani i kilka razy zagrozili bramce Davida Zabolotnego, ale ten ze swoich obowiązków wywiązywał się doskonale. Z czasem inicjatywę znów przejęli jastrzębianie, ale tym razem nie udało się pokonać Franka Slubowskiego. Tuż przed końcem tercji pod bramką Orlika doszło do krótkiego spięcia między zawodnikami obydwu drużyn. Najgorzej wyszli na tym opolanie, którzy przez cztery minuty musieli radzić sobie bez jednego zawodnika z pola. Podopieczni Jacka Szopińskiego przetrwali ten okres i w ostatnich minutach poderwali się do walki. W 52. minucie Orlik w końcu zdołał skierować krążek do bramki JKH, która jednak chwilę wcześniej została ruszona po tym, jak na Davida Zabolotnego wpadł jeden z zawodników gospodarzy. Po analizie wideo sędziowie dopatrzyli się nieprawidłowości i gol ostatecznie nie został uznany. Pięć minut przed końcem meczu pieczęć na wygranej JKH GKS Jastrzębie postawił Mateusz Danieluk, trafiając na 4:0.

Dzięki trzem punktom zdobytym w Opolu hokeiści wicemistrza Polski znacznie skrócili sobie drogę do silniejszej szóstki w drugiej rundzie sezonu zasadniczego. W piątek Polska Hokej Liga rozegra ostatnią kolejkę przed dwutygodniową przerwą na reprezentację. JKH GKS na własnym lodowisku zmierzy się z niżej notowanym Naprzodem Janów. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00.

ORLIK OPOLE - JKH GKS JASTRZĘBIE 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)