Wygrana z Cracovią, porażka w Toruniu. Słodko-gorzki weekend JKH

2023-01-09, Autor: KB, źródło: JKH.pl

Hokeiści z Jastrzębia-Zdroju dobrze rozpoczęli długi weekend. W święto Trzech Króli na własnej tafli pokonali po karnych Comarch Cracovię 4:3. Tak dobrze nie było jednak w niedzielę. Zawodnicy z Jastoru przegrali w Toruniu z tamtejszą Energą... 2:3.

Dawno nie widzieliśmy tak wyrównanego spotkania na Jastorze. W piątek JKH GKS Jastrzębie podejmował Comarch Cracovię. Każda z tercji kończyła się wynikiem remisowym 1:1.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a później rzuty karne. W nich lepsi okazali się jastrzębianie, wygrywając 2:0 i ostatecznie cały mecz 4:3.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3 k. (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 2:0)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Bryk, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec - Kostek, Kamienieu, Ł. Nalewajka, Freidenfelds, Pelaczyk - Horzelski, Sevcenko, Blanik, Onak, Sinegubovs.

Po dobrym meczu w piątek, przyszedł gorszy mecz w niedzielę. Fani w tym sezonie są już przyzwyczajeni do takich "huśtawek" emocji na meczach JKH. Nie zmienia to jednak faktu, ze sympatycy jastrzębskiej ekipy liczyli na zwycięstwo.

Niedzielny mecz nie układał się najlepiej od samego początku. W pierwszej tercji gospodarze z Torunia byli lepsi o jedna bramkę. W drugiej dołożyli jeszcze dwa trafienia, ale jastrzębianie zdołali odpowiedzieć jedną bramką. W ostatniej tercji hokeiści JKH zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale zabrakło czasu na doprowadzenie do wyrównania. Energa pokonała JKH 3:2.

Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (od 33:47 Kieler) - Viinikainen, Bryk, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec - Kostek, Kamienieu, Ł. Nalewajka, Freidenfelds, Pelaczyk - Horzelski, Sevcenko, Blanik, Sinegubovs.