Wymarzone rozpoczęcie sezonu dla JKH GKS-u Jastrzębie

2019-09-16, Autor: JK, źródło: jkh.pl

Taką ekipę trenera Roberta Kalabera chcielibyśmy oglądać zawsze! Na inaugurację ekstraligowego sezonu 2019/2020 hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali u siebie "czarnego konia" rozgrywek Re-Plast Unię Oświęcim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1), a wielkim powodem do radości jest fakt, że udział przy wszystkich czterech trafieniach dla zespołu mieli młodzi wychowankowie JKH GKS - Dominik Paś, Kamil WałęgaJan Sołtys!

W pierwszej tercji byliśmy świadkami tylko jednego gola, którego już w 52 sekundzie strzelił Andrej Themar. To błyskawiczne otwarcie wyniku przez gości na szczęście nie zdeprymowało naszego zespołu, który przez kolejne minuty raz po raz niepokoił defensywę Unii. Najgroźniejszą sytuację stworzyli w 11 minucie Patryk PelaczykJakub Gimiński, ale Clake Saunders stanął na wysokości zadania. W końcówce tercji więcej z gry ponownie mieli goście, jednak w bramce GKS-u znakomicie spisywał się Ondrej Raszka.

Nie wiemy, co działo się w jastrzębskiej szatni w przerwie, ale druga tercja była prawdziwym popisem ekipy trenera Roberta Kalabera. Unia mogła mówić o ogromnym szczęściu, że zjeżdżała z tafli przegrywając "zaledwie" 1:2, co było zasługą uwijającego się jak w ukropie Saundersa. Kanadyjczyk powinien był skapitulować co najmniej sześć razy, a ostatecznie wyciągał krążek z siatki tylko dwukrotnie - w 22 i 34 minucie po trafieniach Jana SołtysaDominika Pasia, których wyśmienitymi podaniami obsłużył Kamil Wałęga.

W trzeciej odsłonie JKH GKS poszedł za ciosem, ale ostatecznie zapewnił sobie trzy punkty wykorzystując grę w podwójnej, a następnie w pojedynczej przewadze. Ten element w poprzednich sezonach był słabym punktem GKS-u ale niedzielna inauguracja daje im nadzieję, że w tym aspekcie poczynili znaczny postęp. Wszak w ciągu minuty jastrzębianie strzelili dwa kolejne gole, po mistrzowsku wykorzystując osłabienie Unii - uczynili to kolejno Dominik Paś i Jakub Gimiński. Pierwszy dobił strzał z dystansu, natomiast drugi wykorzystał podanie Kamila Wałęgi. Gości stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki, czego dokonał Klemen Pretnar. Na więcej jednak nie pozwolił świetnie dysponowany Ondrej Raszka i tym samym zwycięstwo pozostało na Jastorze.

We wtorek jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

15 września 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 Themar (Kalan, Koblar) 00:52
1:1 Sołtys (Wałęga, Paś) 21:45
2:1 Paś (Wałęga, Jass) 33:01
3:1 Paś (Jass, Wałęga) 50:23 5/3
4:1 Gimiński (Wałęga, Paś) 51:25 5/4
4:2 Pretnar (Zatko, Themar) 52:49 5/3

JKH GKS Jastrzębie: Raszka, Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Kasperlik, Michałowski, Górny, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka, Jass, Radzieńciak, Paś, Wałęga, Sołtys, Gimiński, Matusik, Sawicki, Pelaczyk, Wróbel.

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders, Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar, Bezuska, Luza, Protasenja, Trandin, Przygodzki, Zatko, Saur, Kowalówka, Wanat, Krzeień, P. Noworyta, M. Noworyta, Prusak, Malicki.
Strzały: 35 - 25 / Kary: 10 - 8 / Widzów: 800.
Sędziowie: Patryk Pyrskała, Maciej Pachucki (główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0