Wysoka wygrana GKS Jastrzębie [wideo]

2019-04-26, Autor: ap, gksjastrzebie

Tak grający GKS Jastrzębie chcemy oglądać zawsze! W świetnym meczu drużyna z Jastrzębia wygrała z Bytovią Bytów 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisywali się Jakub Wróbel i Kamil Adamek. Brawo!

Na początku spotkania groźną akcję Bytovii niecelnym strzałem z ostrego kąta zakończył Łukasz Moneta. Chwilę później z ostrego kąta uderzał Jaroszek, piłka została wybita na róg, po którym strzelał Szymura, a Witan instynktownie zatrzymał piłkę na linii bramkowej. W 12. minucie mogliśmy przegrywać 0:1, gdy po rzucie wolnym piłka niespodziewanie minęła zawodników i uderzyła w słupek bramki Drazika. W minucie 21. nasz golkiper popisał się z kolei fenomenalną interwencją po uderzeniu z dystansu Kwietniewskiego, wybijając piłkę lecącą w samo okienko.

Po kilku próbach akcji ofensywnych naszego zespołu w końcu udało się otworzyć wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Farida piłkę głową trącił Wróbel i prowadziliśmy 1:0. Cztery minuty później Ali był bliski zdobycia gola z rzutu wolnego, lecz trafił w poprzeczkę. W końcówce mieliśmy szczęście, gdy interweniujący Szymura omal nie zaskoczył Drazika, ale piłka poszybowała nad bramką.

Początek drugiej połowy był dość spokojny, a pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli w 57. minucie goście, gdy głową uderzał niepilnowany Burkhardt. Bartosz Jaroszek zablokował jednak strzał. W 64. minucie rajd prawym skrzydłem strzałem, z którym poradził sobie Witam, zakończył wprowadzony chwilę wcześniej Rafał Adamek. Trzy minuty później akcja młodszego z braci Adamków zakończyła się już golem. Rafał dośrodkował na głowę Wróbla, który głową, tuż przy słupku, wpakował piłkę do bramki.

Między 75., a 77. minutą Bytovia została pogrążona, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Adamek. Najpierw po małym zamieszaniu podbramkowym, a dwie minuty później z bliska kończąc dośrodkowanie po rzucie rożnym. Przy odrobinie szczęście spotkanie mogło się zakończyć jeszcze wyższym rezultatem, ale ostatecznie żadna z akcji nie zakończyła się golem.

Zwycięstwo z Bytovią oznacza awans na 5. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Przy okazji był to szósty mecz z rzędu bez porażki, a Grzegorz Drazik pozostaje niepokonany od 504 minut! BRAWO!

GKS Jastrzębie - Bytovia Bytów 4:0 (1:0)
1:0 - Jakub Wróbel (37 min.)
2:0 - Jakub Wróbel (67 min.)
3:0 - Kamil Adamek (75 min.)
4:0 - Kamil Adamek (77 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (73. Adam Wolniewicz), Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid GojnyFarid Ali, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Dominik Szczęch (59. Rafał Adamek), Jakub Wróbel (79. Adam Żak), Kamil Adamek.

Spotkanie z ŁKS Łódź rozegrane zostanie 4 maja 2019 r. (sobota). Początek meczu o godzinie 20:45.