Wysokie zwycięstwo GKS-u Jastrzębie. Rundę wiosenną zainaugurowały także kluby niższych lig

W pierwszym meczu rozegranym w rundzie wiosennej piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wygrali 3:0 z rezerwami bielskiego Podbeskidzia. Rundę zainaugurowały także kluby niższych lig - Granica Ruptawa i Zryw Bzie.

III-ligowy GKS 1962 Jastrzębie pierwsze spotkanie rozegrać miał 12 marca przeciwko ekipie BKS-u Bielsko, ale mecz ten został przełożony ze względu na stan murawy (czytaj więcej). Spotkanie inauguracyjne rozegrali więc w miniony weekend, w Bielsku-Białej, a przeciwnikiem jastrzębian była drużyna rezerw Podbeskidzia. Pierwsza bramka padła łupem Kamila Jadacha w 27. minucie meczu, co było przypieczętowaniem boiskowej przewagi gości. W 74. minucie Dominik Szczęch podwyższył prowadzenie GKS-u, a w ostatniej minucie meczu wynik ustalił Daniel Szczepan.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - GKS 1962 Jastrzębie 0:3 (0:1)

0:1 - Kamil Jadach (27 min.)

0:2 - Dominik Szczęch (74 min.)

0:3 - Daniel Szczepan (90 min.)

Podbeskidzie II Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek - Bartosz Jaroch (61. Handzlik), Krystian Nowak, Krystian Kolcak, Frand Adu - Krzysztof  Walkiewicz (46. Mikołajewski), Anton Sloboda, Damian Oczko (79. Kuśmider), Dariusz Kołodziej - Konrad Gutowski, Mateusz Wajdzik.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak - Damian Zajączkowski (64. Szczęch), Tomasz Musioł, Damian Tront (89. Gorzała), Dawid Weis (80. Dudziński) - Kamil Jadach (75. Caniboł), Daniel Szczepan.

W miniony weekend o pierwsze punkty ligowe w rundzie wiosennej walczyły  Granica Ruptawa oraz Zryw Bzie. Występująca w IV lidze Granica plasuje się w okolicach strefy spadkowej i każdy zdobyty punkt przybliża klub z Ruptawy do utrzymania. W rozegranym 19 marca meczu, gdzie przeciwnikiem był zespół z ostatniego miejsca - rezerwy ROW-u Rybnik, ekipa z Jastrzębia-Zdroju zwyciężyła 3:2 i z dorobkiem 19 punktów zajmuje 13. miejsce. Grający w A klasie Zryw nie ma tak ciężkiej sytuacji jak klub z Ruptawy, bowiem mimo niedzielnej porażki 1:3 z Wichrem Wilchwy plasuje się na 9. pozycji z 27 oczkami na koncie.