Wiadomości

Za nami mecz otwarcia sezonu i prezentacja drużyny Jastrzębskiego Węgla

2016-09-16, Autor: Dawid Filipowski

Otwarcie siatkarskiego sezonu drużyny Jastrzębskiego Węgla było wielkim widowiskiem. Wczoraj w Hali Widowiskowo-Sportowej w efektowny sposób zaprezentowali się zawodnicy oraz kadra trenerska. Po przedstawieniu całego zespołu jastrzębianie zagrali w meczu otwarcia sezonu z aktualnym Mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Niestety gospodarze ulegli gościom 1:3.

Mecz otwarcia sezonu 2016/2017 był jednocześnie pierwszą rozgrywką Jastrzębskiego Węgla w ramach Turnieju o Puchar Prezydenta Raciborza. Oprócz naszej drużyny w turnieju biorą udział ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Effector Kielce i Hypo Tirol Innsbruck z Austrii.

Zanim jednak siatkarze zmierzyli się na boisku, klub z Jastrzębia-Zdroju zaprezentował swoich zawodników oraz zespół trenerski. Oprawa prezentacji była bardzo efektowna. Każdego członka kadry zapowiadali zaproszeni goście, a kiedy na boisko wchodzili zawodnicy i trenerzy kibice głośno reagowali. Przedstawiono również zawodników Akdemii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Po prezentacji w hali pojawili się także gracze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, by przygotować się do meczu. Na początku pierwszego seta goście szybko objęli prowadzenie aż do stanu 13:8. Później nasza drużyna zaczęła odrabiać straty doprowadzając do remisu. Niestety zawodnicy z Kędzierzyna nie popełniali już błędów i wygrali seta 25:22.

Drugi set był bardzo zacięty. Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny grały bardzo dobrze. Jednak znowu lepsi okazali się siatkarze ZAKSY. Wygrali tego seta 30:28.

Trzeci set zapowiadał szybkie zakończenie meczu. Goście prowadzili 10:5. Na szczęście jastrzębianie zdołali odrobić punkty i wypracować sobie bezpieczną przewagę. Kiedy asa serwisowego zdobył Marcin Ernastowicz gospodarze wygrywali 20:16. Set zakończył się ich zwycięstwem 25:23.

W czwartym secie bardzo dobrze serwował Kamil Semeniuk, dzięki któremu ZAKSA wyszła na prowadzenie. Niestety siatkarze z Jastrzębia nie portafili przeciwstawić się zespołowi gości i przegrali seta 20:25, a cały mecz 1:3.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 28:30, 25:23, 20:25)