Zagłębie pokonane po raz trzeci. JKH w półfinale PLH

2013-02-24, Autor: mw
Trzecie zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec pozwoliło drużynie z Jastrzębia zdobyć upragnione miejsce w półfinale PLH.

Drużyny spotkały się na lodowisku w Sosnowcu. W pierwszej tercji jastrzębianie zdobyli dwa z siedmiu goli. W 11. minucie doskonały strzał wykonał Maciej Urbanowicz. A już siedem minut później, mocnym strzałem pod poprzeczkę kolejnego gola zdobył Miroslav Zatko.

Kolejna tercja, to następne wykorzystane szanse przez drużynę gości. Podopieczni Jirziego Reżnara dołożyli kolejne trzy gole. W 24. minucie spotkania kolejnego gola zdobył Maciej Urbanowicz. Dwie minuty później czwartą bramkę strzelił Radek Prochazka. Natomiast piąty raz krążek znalazł się w siatce po strzale Miroslava Zatko z niebieskiej linii.

W ostatniej rundzie honorowego gola udało się zdobyć gospodarzom. Podczas gdy na ławkę kar wysłany został Miroslav Zatko, skutecznie w bramkę JKH strzelił Marcin Kozłowski. Kilka minut później szóstą bramkę zdobył Mateusz Danieluk, a w 56 ostatnią Kamil Górny.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

0:1 (10:16) Urbanowicz - Prochazka - Salamon

0:2 (17:07) Zatko - Danieluk

0:3 (23:24) Urbanowicz - Salamon

0:4 (25:15) Prochazka - Mateusz Rompkowski (4/4)

0:5 (26:31) Zatko - Danieluk (5/4)

1:5 (45:33) M. Kozłowski - T. Kozłowski - Szewczyk (5/4)

1:6 (47:00) Danieluk - Górny - Kapica

1:7 (55:42) Górny - Lipina - Danieluk

Zagłębie Sosnowiec: Kieler (od 26:31 Nowak) - Kuc, Duszak (4), M. Kozłowski, T. Kozłowski, Szewczyk - Cychowski, J. Jaskólski, Twardy (2), Zachariasz, Podsiadło (2) - Kulik, Działo (2), Baca, Majoch, Jarnutowski - Kołodziej, A. Jaskólski, Demkowicz.

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Górny, Zatko (2), Kapica, Lipina (2), Danieluk - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz (2) - Bryk, Labryga (2), Zdenek, Słodczyk, Bordowski - Pastryk (4), Dąbkowski (2), Marzec, Kulas, Kogut.

Kary: 10:16 (w tym 2 minuty za nadmierną liczbę graczy na lodzie).

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Maciej Pachucki - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz.

Strzały: 20:45.