Zagłębie Sosnowiec przerywa dobrą passę JKH

2019-12-01, Autor: JP, źródło: JKH

Na dwudziestu sześciu meczach i 3309 dniach zatrzymał licznik zwycięskiej passy JKH GKS Jastrzębie nad Zagłębiem Sosnowiec. W piątkowy wieczór nasz zespół musiał po raz pierwszy od ponad dziewięciu lat uznać wyższość tego rywala w ekstraligowych rozgrywkach.

O wygranej gospodarzy zadecydował początek zawodów. Hokeiści Zagłębia między 5. a 11. minutą trzykrotnie zdołali pokonać Davida Marka i tego prowadzenia już nie oddali, choć jastrzębianie jeszcze w pierwszej tercji otworzyli wynik po swojej stronie trafieniem Artema Iossafova. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 58. minucie, gdy goście zdołali wreszcie uzyskać kontakt z przeciwnikiem. Niestety, na więcej nie pozwolił Rafał Radziszewski, który tego dnia miał wprawdzie znacznie więcej pracy niż David Marek, ale z konfrontacji z naszymi napastnikami wyszedł zwycięsko.

Gdy po raz ostatni Zagłębie Sosnowiec pokonało JKH GKS Jastrzębie, w naszym zespole jako zawodnicy występowali m.in. Rafał Bernacki i Damian Kiełbasa, ale także Maciej Urbanowicz, Tomasz Kulas i Kamil Górny. Miało to miejsce w paździeniku 2010 roku. Co ciekawe, zwycięską bramkę dla Zagłębia strzelił wtedy obecny trener sosnowiczan, Marcin Kozłowski. W rewanżu na początku listopada JKH GKS wygrał 9:0 (z tego spotkania pochodzi powyższe zdjęcie) i wówczas właśnie rozpoczęła się ta zwycięska seria.

W efekcie piątkowej porażki oraz zwycięstwa GKS Tychy nad Podhalem Nowy Targ przewaga JKH GKS Jastrzębie nad mistrzem Polski stopniała do jednego punktu. Oznacza to, że niedzielne derby na Jastorze (początek o godz. 17:00) będą także pojedynkiem o pozycję lidera.

29 listopada 2019, Sosnowiec, 20:00
Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
1:0 Butsenko (Cunik) 04:34
2:0 Butsenko (Tyczyński, Nahunko) 09:32 5/4
3:0 Charousek (Garszyn, Działo) 10:17
3:1 Iossafov (Kasperlik) 17:11
3:2 Iossafov (Auvinen, Sawicki) 57:13

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski - Cunik, Salamon, Nahunko, Tyczyński, Stoklasa - Kaluza, Triasunow, Oriechin, Karczocha, Garszyn - Działo, Charousek, T. Kozłowski, Butsenko, Bernacki - Khoperia, Horzelski, Sikora, Stojek, Jaskólski.

JKH GKS Jastrzębie: Marek (od 58:02 do 58:28 Prokop) - Auvinen, Górny, Urbanowicz, Wałęga, Sawicki - Jass, Kostek, Kasperlik, Paś, Iossafov - Gimiński, Michałowski, Wróbel, Jarosz, Matusik - Chorążyczewski, Radzieńciak, Pelaczyk, Kulas.

Strzały: 23 - 32 / Kary: 16 - 12 / Widzów: 600.

Sędziowali: Sebastian Kryś, Tomasz Radzik (główni) oraz Mateusz Bucki, Paweł Kosidło (liniowi).