Żaki JKH w półfinale międzywojewódzkich mistrzostw

2013-04-19, Autor: mw; źródło: jkh.pl
Po zaciętym spotkaniu, które decydowało o awansie do półfinału Międzywojewódzkich Mistrzostw Żaków Starszych hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Stoczniowca Gdańsk 5:4. W sobotę o godzinie 11:00 podopieczni Marka Chrabańskiego zagrają o finał z MOSM Tychy.

Pierwsza tercja meczu ze Stoczniowcem nie zaczęła się dla naszej drużyny najlepiej. Goście w 7. minucie objęli prowadzenie. Sytuację uratowali Kacper Szadkowski i Dominik Paś. Dzięki nim jastrzębianie schodzili z lodowiska prowadząc 2:1.

W drugiej odsłonie kolejne dwa gole strzelili gdańszczanie. Goście robili co mogli, by wyrównać wynik. W końcówce tercji kontaktowego gola zdobył Dominik Paś.

Trzecia tercja podyktowana była przez gospodarzy. W 47. minucie do remisu doprowadził Kamil Cieśla. Bohaterem meczu został w 56. minucie Dominik Paś, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść JKH GKS.

W sobotę to właśnie nasi hokeiści zagrają o finał z MOSM Tychy.

JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk 5:4 (2:1, 1:3, 2:0)

Bramki dla JKH: Dominik Paś (trzy), Kacper Szadkowski, Kamil Cieśla.

JKH GKS: Załucki (od 36:16 Świerczyna) - Idasiak, Paś, Szubert, Witas, Cieśla - Wałęga, Blanik, Damps, Nowak, Wywioł - Szadkowski, Sołtys, Nalepka, Kot, Brela - Rogalski, Koślicki, Misterkiewicz, Gruszczyk.