Żaki Starsze najlepsze w Polsce

2013-04-22, Autor: pww; źródło: jkh.pl
W finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Żaków Starszych podopieczni Marka Chrabańskiego pokonali MMKS Podhale Nowy Targ 4:2.

Po pierwszej tercji JKH prowadził 1:0, a na listę strzelców wpisał się Miłosz Idasiak. W 26. minucie jastrzębianie dołożyli kolejne dwa trafienia w odstępie zaledwie 36. sekund. Najpierw prowadzenie podwyższył Dominik Paś, a chwilę później krążek do siatki Podhala posłał Jan Sołtys.W 33. minucie goście strzelili pierwszego gola, lecz trzy minuty później jastrzębianie znów prowadzili trzema bramkami. Choć gospodarze turnieju robili wszystko, by kontrolować przebieg gry, trzy minuty przed końcem meczu Kacper Faltyn.

Mimo zaciętej walki to właśnie nasi hokeiści wygrali Międzywojewódzkie Mistrzostwa Żaków Starszych, które są nieoficjalnymi mistrzostwami Polski.

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Bramki dla JKH: Miłosz Idasiak, Dominik Paś, Jan Sołtys, Gracjan Witas.

JKH GKS Jastrzębie: Załucki (od 40:00 Świerczyna) - Idasiak, Paś, Szubert, Witas, Cieśla - Wałęga, Blanik, Damps, Nowak, Wywiał - Szadkowski, Sołtys, Nalepka, Kot, Brela - Rogalski, Koślicki, Misterkiewicz, Gruszczyk.