Zaprzepaszczona szansa hokeistów

2014-03-17, Autor: mkor, źródło: JKH
Rozegrali niezły mecz, stworzyli sporo sytuacji, ale wszystko na nic. JKH GKS Jastrzębie przegrał u siebie z Ciarko PBS Bank KS Sanok 2:3 po dogrywce i bardzo oddalił od siebie szansę na finał. Każda kolejna porażka dyskwalifikuje nasz zespół z walki o tytuł.

W pierwszej tercji obserwowaliśmy ostrożną grę tak z jednej, jak i z drugiej strony. Partia szachów i wyczekiwanie na ruch przeciwnika. Żaden z zespołów nie chciał ponownie gonić wyniku. W 25. minucie na prowadzenie wyszli zawodnicy z Sanoka. Rafał Dutka posłał krążek do bramki Odrobnego. Strzelec bramki nie zdążył się jednak nacieszyć, bo kilkanaście sekund później odpowiedzieli jastrzębianie - a w zasadzie Damian Kapica.

Na tym riposta zespołu Trliczika się nie zakończyła. Za chwilę przytomnie zachował się Mateusz Danieluk i było już 2:1 dla gospodarzy. W tym momencie JKH mogło poczuć wiatr w żaglach. Tym bardziej, że sfrustrowany Martin Vozdecki został przez sędziów wyrzucony do szatni.

Niestety, niepowodzenia podziałały na gości jak płachta na byka. Fatalny błąd popełnił Miroslav Zatko, który wyjeżdżając zza bramki stracił krążek. Najlepszy strzelec w lidze, Samson Mahbod tylko na to czekał i pewnie pokonał Przemysława Odrobnego.Było 2:2.

W trzeciej tercji jastrzębianie marnowali okazję za okazją. Najlepsze mieli Danieluk i Kapica, ale nie zdołali już powiększyć swojego dorobku bramkowego w tym meczu. To się zemściło... w dogrywce. Chociaż w doliczonym czasie gry, to znowu JKH było bliższe strzelenia gola, na 11 sekund przed końcem nokautujący cios zadali zawodnicy z Sanoka. Gol autorstwa Dutki, pogrążył naszych hokeistów.

Po czterech meczach druzyna z Sanoka prowadzi 3:1. Do awansu brakuje jej już tylko jednego zwycięstwa, a następny mecz rozegrany zostanie w Sanoku... Czy to już koniec? Mecz jutro, we wtorek, o godz. 18:00.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank KH Sanok 2:3 d. (0:0, 2:2, 0:0, 0:1)
0:1 (24:22) Rafał Dutka - Krzysztof Zapała, Nicolas Besch (5/4)
1:1 (24:35) Damian Kapica
2:1 (25:30) Mateusz Danieluk - Richard Kral, Kamil Górny
2:2 (27:24) Samson Mahbod
2:3 (64:49) Rafał Dutka - Krzysztof Zapała

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Rompkowski (2'), Labryga (2'), Bordowski, Pasiut (2'), Laszkiewicz - Górny, Zatko (2'), Stoklasa, Kral, Danieluk - Pastryk, Bryk, Kapica, Prochazka, Urbanowicz (2') - Flaszar, Zdenek, Kogut, Marzec.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Murray - Kloz (2'), Richter, Szinagl, Mahbod, Vozdecky (2'+10'+20')- Besch, Dutka, Danton, Bayrack (2'), Wilusz - Hudec, Rąpała, Biały, Zapała, Strzyżowski (4') - Pociecha, Ćwikła, Demkowicz, Kostecki, Mermer. Kary: 10'-40'. Strzały: 47-35. Widzów: 1 300. Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Maciej Pachucki (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).