Zawodnicy Jastrzębskiego Klubu Biegacza z kolejnymi sukcesami na swoim koncie

Miniony okres był bardzo owocny dla zawodników Jastrzębskiego Klubu Biegacza. W MP Seniorów w Półmaratonie Andrzej Włoch był dziesiąty a Dagmara Dziuk jedenasta. Kolejne sukcesy w postaci czterech rekordów życiowych przyniósł mityng: Witaj Szkoło w Sosnowcu.

Na wspomnianych MP Seniorów w Półmaratonie Andrzej Włoch pokonał dystans 21,097km w 1:13:18, natomiast Dagmara Dziuk 1:26:27

Długodystansowcy ustanowiliby lepsze rezultaty gdyby nie fakt, iż trasa pilskiego półmaratonu okazała się dłuższa o ponad 200m! Stało się to za sprawą przesunięcia 15 kilometra, przez co nasi zawodnicy stracili, co najmniej 40-50sek.

Andrzej Włoch w swoim debiucie na dystansie półmaratońskim potwierdził wysoką dyspozycję uzyskując III klasę sportową.

Dagmara Dziuk to bardziej doświadczona maratonka. W Pile uzyskała swój drugi wynik w karierze osiągając drugą klasę sportową.

Piątą Polką została Aneta Suwaj była reprezentantka Jastrzębskiego Klubu Biegacza.

Rekordowy Sosnowiec

Mimo, typowo jesiennej aury tj. temperatura ok 15 stopni i przelotnego deszczu zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

W pierwszym starcie drugiej części sezonu startowego każdy z nich ustanowił swój nowy rekord życiowy. Bicie życiówek rozpoczął Łukasz Urbanek na 100m uzyskując 12.46. Nie był to idealny bieg, ale pozwolił mu na pobicie swojego rekordu o 0,01sek.

Jako drugi do rywalizacji stanął Dawid Krakowski, który tym razem walczył na dystansie 600m. Popularny Dejw uzyskał czwarty wynik dnia 1:25.95 i jest to o ponad 2 sekundy rezultat lepszy od jego zeszłorocznego rekordu i już tylko o 1,03sek gorszy od Absolutnego Rekordu Klubu Damiana Mikołowicza (1:24.92).

Kamil Swalski stanął do boju na 1000m. W mocnej stawce wywalczył rezultat lepszy od swojego zeszłorocznego rekordu o ponad 5 sekund 2:42.04 i brakuje mu już zaledwie 0,62sek do rekordu Roberta Czerwińskiego w juniorach młodszych. Był to zarazem czwarty wynik wśród zawodników urodzonych w roku 2000-2001.

Kropkę nad i postawił Łukasz Urbanek, który w biegu na 300m pobił swój rekord prawie o jedną sekundę (0,99sek). Nowa życiówka Łukasza to teraz 40.28sek, jest to również IV klasa sportowa.