Złoto się oddala. JKH przegrywa drugi mecz

2013-03-21, Autor: mw; źródło: jkh.pl
Drugą porażkę odnieśli hokeiści z JKH GKS Jastrzębie, którzy wczoraj w Krakowie walczyli z drużyną Comarch Cracovia.

Pierwszego gola w spotkaniu zdobył dla gospodarzy, Nicholas Besch. Zawodnik ruszył z własnej tercji, minął dwóch zawodników JKH i usadowił krążek w bramce Kosowskiego. W odpowiedzi jastrzębianie stworzyli kilka dogodnych sytuacji, lecz nie wykorzystali skutecznie żadnej z nich. Ponadto pod koniec tercji dwóch naszych zawodników trafiło na ławkę kar i drużyna musiała bronić się w trójkę.

Jastrzębianie pokonali Rafała Radziszewskiego w 28. minucie, gdy mocnym strzałem popisał się Miroslav Zatko. Gospodarze robili wszystko by znów mieć przewagę. Szczególnie aktywny pod bramką Kosowskiego był Josef Fojtik, lecz nie udało mu się pokonać naszego bramkarza.

W trzeciej tercji więcej do powiedzenia w ofensywie mieli gospodarze, którzy kilkakrotnie poważnie zagrozili Kosowskiemu. Jastrzębianie również robili co mogli. Ostatecznie tercja zakończyła się wynikiem 1:1.

Potrzebna była dogrywka. Najpierw Radziszewski zatrzymał Lipinę, a później swoimi umiejętnościami popisał się Kosowski. Sędzia musiał zarządzić rzuty karne.

W tym elemencie gry lepiej radził sobie bramkarz Cracovii. Najpierw do jego siatki trafił Prochazka. Tym samym odpowiedział Leszek Laszkiewicz. Później nie trafili Petr Lipina i Nicholas Besch. Jako trzeci strzelał Richard Kral, który popełnił błąd. Nie zrobił tego Josef Fojtik i drugie zwycięstwo Cracovii stało się faktem.

Trzeci finałowy mecz odbędzie się dzisiaj, również w Krakowie.

CRACOVIA - JKH GKS Jastrzębie 2:1 k. (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 2:1)
1:0 - (11:00) Besch - Dudasz
1:1 - (27:11) Zatko - Kral - Lipina (5/4)
2:1 - (65:00) Fojtik (decydujący karny)

CRACOVIA: Radziszewski; Dudasz (2), Besch, L. Laszkiewicz, S. Kowalówka, D. Laszkiewicz (2) - A. Kowalówka, Noworyta, Dvorzak (2), Valczak, Fojtik - Zieliński, Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Kostecki, Cieślicki, Słaboń, Kmiecik (2).

JKH GKS: Kosowski; Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Mateusz Rompkowski (4), Karliczek, Urbanowicz, Prochazka, Kapica - Sulka, Labryga, Bordowski, Słodczyk (2), Zdenek - Dąbkowski, Pastryk, Kogut, Rompkowski, Marzec.