zamknij

Edukacja

Znamy laureatów tegorocznego przeglądu Jasełek

2018-12-14, Autor: ap

Za nami finał XXVIII edycji Jastrzębskiego Przeglądu Jasełkowego. Grupy teatralne z miejskich szkół i przedszkoli Boże Narodzenie wystawiały w kinie Centrum.  Które placówki oświatowe zwyciężyły?

Tegoroczna edycja swój finał miała w kinie Centrum i przyniosła ze sobą wiele wzruszeń. Przegląd podzielony został na kilka kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe i parafie.

Reklama

ZWYCIĘZCY FINAŁU XXVIIII JASTRZĘBSKIEGO PRZEGLĄDU JASEŁKOWEGO

PRZEDSZKOLA:

I MIEJSCE
PUBLICZNE PRZEDSZKOLE nr 14
widowisko: „POWITAJMY MALEŃKIEGO”
opiekun zespołu: ELŻBIETA SOLICH, EWELINA WĘCŁAWSKA
nazwa zespołu: „MISIE”
II MIEJSCE
PUBLICZNE PRZEDSZKOLE nr 21
widowisko: „ACH CO ZA NOC”
opiekun zespołu: JOANNA KUBICA
nazwa zespołu: „WSCHODZĄCE GWIAZDY”
III MIEJSCE
PUBLICZNE PRZEDSZKOLE nr 23
widowisko: „NARODZIŁ SIĘ PAN – ZWYCZAJE WIGILIJNE”
opiekun: BERNADETA SOBOLEWSKA, MALWINA FURMAN
nazwa zespołu: „SŁONECZKA”

Jury w składzie:
1. Przewodniczący: ks. Piotr Jadczak
2. Anna Glenc
3. Bożena Adamusińska
4. Teresa Wysińska

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I MIEJSCE
SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 23
widowisko: „TAM SIĘ RODZI NOWY BÓG - OD NIEGO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO”
opiekun zespołu i autorzy: NATALIA BUDZISZEWSKA, MONIKA GAWLAS, MAŁGORZATA MĘTEL, IWONA SOWA
nazwa zespołu: UCZNIOWIE SPS NR 23
II MIEJSCE
SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 4
widowisko: „OPOWIEDZIAŁ ŚWIERSZCZ”
opiekunowie zespołu: S. LONGINA PŁACZEK, MAŁGORZATA CIESIELSKA
nazwa zespołu: CHOINKI
III MIEJSCE
SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 1
widowisko: „KRÓL MIŁOŚCI”
opiekunie i autorzy: IRENA STENCEL, DANUTA ŁYDZIŃSKA

Jury w składzie:
1. Przewodniczący: ks. Michał Przybylski
2. Barbara Pieczatowska
3. Joanna Pawełczyk
4. Agata Madej

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

I MIEJSCE
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH
widowisko: „ZAWSZE PRZYCHODZI”
opiekun zespołu: ALEKSANDRA GRYSZKO, JOLANTA SŁUPEK
nazwa zespołu: IMPROWIZACJA
II MIEJSCE
ZESPOŁ SZKÓŁ NR 3
widowisko: „LECZ O NIM NIKT NIE PAMIĘTA”
opiekun zespołu: ALICJA KACZOROWSKA, ALICJA BAKALARCZYK, EMILIA KACZOROWSKA
III MIEJSCE
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5
widowisko: „DO BETLEJEM NIE JEST TAK DALEKO”
opiekun zespołu: MAGDALENA LENARTEK

Jury w składzie:
1. Przewodniczący: ks. Krzysztof Lach
2. Dorota Bosowska
3. Magdalena Dużyńska
4. Joanna Rajnysz

PARAFIE:

I MIEJSCE
Parafia Św. AP. Piotra i Pawła
widowisko: „OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”
opiekun zespołu: AGATA ŻMUDZIŃSKA, RENATA JANECKA, MARIUSZ STENCEL
nazwa zespołu: ARLEKIN
II MIEJSCE
Parafia NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
widowisko: „HAŁ TU MEJK JASEŁKA?”
opiekun zespołu: TOMASZ TUSZYŃSKI
nazwa zespołu: CORDIS
III MIEJSCE
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
widowisko: „CUD BOŻEGO NARODZENIA”
opiekun zespołu: MIROSŁAWA BOROWIECKA
nazwa zespołu: „SCHOLA PARAFII MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ”

Jury w składzie:
1. Przewodniczący: ks. Szymon Majchur
2. Dorota Bosowska
3. Magdalena Dużyńska
4. Joanna Rajnysz

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.