Znów zwycięscy! Jastrzębski Węgiel z Superpucharem Polski

2022-10-27, Autor: KB

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w bardzo emocjonujący meczu o Superpuchar Polski pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2. Jastrzębianie wracają z Lublina z kolejnym trofeum!

Cios za cios, tak od samego początku przebiegał mecz o Superpuchar Polski siatkarzy.

W pierwszym secie górą byli siatkarze ZAKSY (26:24). W drugim to Jastrzębski doprowadził do wyrównania (23:25). Trzeci set to natomiast najgorszta partia jastrzębian w tym meczu. ZAKSA gładko wygrała 25:18. Kibice mogli być nieco zaniepokojeni trzecią partią i z obawą patrzeli na czwarty set. Jednak siatkarze z Jastrzębia ponownie dali im powody do radości. Doprowadzili do wyrównania i tym samym tie-breaku (20:25).

W ostatniej partii tego meczu emocje sięgały zenitu. Ostatecznie to Jastrzębski Węgiel pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 15:13 i zgarnął Superpuchar Polski!