zamknij

Wiadomości

Związki zawodowe rozpoczęły masówki w kopalniach

2012-03-29, Autor: pww
W kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczęły się masówki. Pracownicy informowani są o sporach zbiorowych, toczących się w JSW.

Reklama

Pracownicy informowani są o sytuacji związanej z umowami dla nowych pracowników, które zostały zakwestionowane przez Państwową Inspekcję Pracy > pisaliśmy o tym tutaj. – Wiemy, że zarząd się z nich nie wycofa, dlatego musimy podtrzymać spór w tej kwestii – mówi Piotr Szereda, rzecznik prasowy związków zawodowych.

Poza tym, na masówkach mówi się o podwyżkach i Zakładowym Zbiorowym Układzie Pracy. – Chcemy, żeby podwyżki wynosiły 7%. Postulat popieramy tym, że w ubiegłym roku spółka odniosła dobre wyniki finansowe. Z kolei prace nad układem pracy utknęły w martwym punkcie – wyjaśnia Piotr Szereda.

 

Do końca tygodnia masówki zostaną przeprowadzone we wsztsrkich kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2012-03-29
  14:52:18

  0 0

  Hmm... Pracuje na Pniówku ale że masówki były to chyba tylko wy wiecie...

 • ~Lucky75 2012-03-29
  15:11:03

  0 0

  na rannej zmianie nic nie było? ale widać media są lepiej poinformowane. górnik kwk pniówek

 • ~roger 2012-03-29
  19:44:29

  0 0

  Jakie 7% się pytam. Ciut zysku i już premia od zysku???? A jak spółka wychodziła na 0 lub poniżej zera czemu nikt nie walczył o obniżkę wynagrodzenia??? Czy te ryle mają za mało??? Jak mają za mało to na zachód na budowę WON!!!

 • ~roger 2012-03-29
  19:47:27

  0 0

  A te zdjęcię to mega lipa dla ciemnogrodu. Gogle Uvexu??? Od kiedy gogle tej firmy są jako okulary ochronne. Ten kolo chyba wrucił z nart z szczyrku i jeszcze ich nie zdążył zdjąć:):):) Maska przeciwpyłowa HaHaHa gdyby tam był aż taki pył to jakim cudem wyszło tak wyraźne zdjęcie!!!

 • ~ralph 2012-03-29
  23:01:32

  0 0

  roger dosyć, że masz problem z pisaniem niczym analfabeta, to jeszcze nie masz pojęcia, że uvex robi gogle ochronne nie tylko dla narciarzy czy snowboardzistów, ale też produkty które można stosować np. kopalniach.
  Tacy jak ty pokazują jaki to tępy jest ryl pracujący na dole. Na niczym się nie zna, ale wygłasza największe mądrości i to w każdej dziecinie życia.
  Człowieku doinformuj się i dopiero wypowiadaj się na dane tematy. Tylko nie pytaj kolegów na dole, bo oni są zapewne równie mądrzy co i ty.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.