Zwycięski tie-break Jastrzębskiego

Sporą dawkę emocji zafundowali kibicom siatkarze Jastrzębskiego w meczu z BBTS-em. Wygraną wywalczyli dopiero w tie-breaku, wygrywając pewnie 15:8.

W meczu 16. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała 3:2.

Jastrzębski Węgiel w pierwszym secie miał kłopot z kończeniem pierwszej akcji, natomiast gospodarze nie dawali drugiej szansy podopiecznym Marka Lebedewa i pewnie kończyli swoje kontry. Efektem była porażka w pierwszym secie 25:19

W drugim secie wreszcie zaczął funkcjonować blok Jastrzębskiego, a największa w tym zasługa Jasona De Rocco. Kanadyjczyk najpierw powstrzymał Buckiego, a następnie Janeczka. Stan meczu został wyrównany 25:19 dla Jastrzębskiego.

Trzeci set to prawdziwa karuzela. W grze jastrzębian długo brakowało punktu zaczepienia aż wreszcie Pomarańczowych poderwał Oliva. Od stanu 16:11 zespół zaczął odrabiać straty. Przy stanie 16:15 trener gospodarzy Paweł Gradowski zdecydował się wziąć czas, a po jego upływie serię jastrzębian przerwał Cedzyński. Nakręceni akcjami Łukasika bielszczanie wygrali trzeciego seta 25:21.

Czwartego seta „otworzyły” znakomite akcje JW, w których w obronie szalał Kampa, a w ataku w niewiarygodny sposób kończył piłki Oliva. W końcówce seta rywale pomarańczowych nie wytrzymywali i popełniali proste błędy (23:21). Udana akcja Quirogi dała drużynie pierwsze setbole w tym secie (24:22). Pierwszej z szans jastrzębianie nie wykorzystali (błąd w ataku Quirogi), ale na szczęście w kolejnej akcji Peacock zaserwował w siatkę.

W tie-breaku wszystko w ekpie Lebedewa zagrało tak jak miało i JW wygrało 15:8.

MVP: Lukas Kampa.

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:19, 19:25, 25:21, 23:25, 8:15)

BBTS Bielsko-Biała: Bucki, Łukasik, Janeczek, Gaca, Cedzyński, Peacock, Czauderna (libero) oraz Maciończyk, Krikun, Siek, Jaglarski (libero), Tarasow

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, De Rocco, Kampa, Sobala, Hidalgo Oliva, Gdowski (libero) oraz Quiroga, Boruch, Strzeżek